PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana rozrządu 1.9cdti dtj - koszty


kokosz1981
12-03-2009, 07:59
Maglował już ktoś temat wymiany rozrządu (kompletu z pompą) dla mojego toczydełka? Najlepiej aby mieć stempelek w książce serwisowej - jakie są rozbieżności w cenach warsztatu a tutejszego ASO?

Czy w razie awarii tegoż elementu ewentualnie dodatkowa gwarancja AA 5 star (mechanical breakdown insurance) uzna papierki z polskiego ASO?

mkaminski100
12-03-2009, 12:58
Porownujesz Polskie ASO i UK ASO czy tez mechanikow?
Jezeli dwa pierwzsze to z zycia wiem, ze czesci w UK sa tansze niz w PL, a jak masz karte znizkowa to wychodzi jeszcze taniej. Jak pamietam roboczogodzina serwisu to chyba 90 Funtow. Czas pracy jest obliczany na podstawie TIS wiec skasuja za tyle samo godzin i tu i tam.
Czy jesli jednak cos zacznie huczec po 1000km to bedziesz jechal do Polski reklamowac?

Stempelek od mechanika z podworka jest dla ludzi prawie tak wazny jak jego brak. Niewielu ma rekomendacje GM/Vx. Co do cen to moga byc nizsze, ale wcale nei musza. Jezeil chodzi o jakosc pracy, szczegolnie rozne pulapki modyfikacji to juz inna sprawa i wielu .

nie twierdze, ze serwis jest super, ale jesli kupiles auto za kilka dobrzych tysiecy i koniecznie chcesz miec gwiazdki i profity to tez nie powinienes sie tak trzasc tylko zaplacic w serwisie.

aspro
12-03-2009, 17:24
Wymiana rozrzadu w serwisie GM wliczajac pompe wody to jakies 360 funiow... Nie wiem, jak sie ksztaltuja roznice cen pomiedzy serwisami, to co napisalem to kwota podana przez ASO z Northampton. Co do ceny z innego niz GM to nie wiem, bo ja kupilem z swiezo wymienionym paskiem, ale bez wymiany pompy i poki co jezdze az sie cos zacznie psuc:)

kokosz1981
14-03-2009, 06:49
Wymiana rozrzadu w serwisie GM wliczajac pompe wody to jakies 360 funiow... Nie wiem, jak sie ksztaltuja roznice cen pomiedzy serwisami, to co napisalem to kwota podana przez ASO z Northampton. Co do ceny z innego niz GM to nie wiem, bo ja kupilem z swiezo wymienionym paskiem, ale bez wymiany pompy i poki co jezdze az sie cos zacznie psuc:)
I taka cena mnie satysfakcjonuje - z tego co wyczytałem na vectra-c ludzie płacili w tych okolicach za wymiany w normalnym "independent" warsztacie. Muszę się przejechać do okolicznego vauxhalla i zapytać jak tylko będzie jakie wolne.

krisC
15-03-2009, 09:41
Witam...
Chciałbym się podpiąć....:) Czy jest może ktoś zorientowany jaki jest "standartowy" koszt serwisu w VX ?.
Auto obecnie ma 51.000 (2.2 16V auto) i w lipcu musiałbym jechać do serwisu...chciałbym zachować historię przeglądów.
Gdzie mógłbym znaleźć info jakie są czynność obsługowe przy danych przebiegach....

aspro
15-03-2009, 13:55
Informacje o czynnosciach koniecznych masz w ksiazce serwisowej. Cena uslugi nie jest mi znana, mysle, ze dostaniesz konkretna cene przez telefon. Moje ma 117000 w tym momencie i uznalem, ze nie bede przeplacal w VX.
Pozdrowionka

krisC
23-03-2009, 22:38
Witam..
Ok dzięki za odpowiedż.....