PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynia/układ napędowy Wymiana sprzęgła pomocy

MadziaJM
27-02-2009, 17:14
Mam do wymiany sprzęgło i nie wiem czy powinna tez wymienic docisk i łożysko????

GAWLAK
27-02-2009, 17:31
wymienia sie calosc

MadziaJM
27-02-2009, 17:33
O matko! Dziekuje za podpowiedz

GAWLAK
27-02-2009, 17:35
niestety ale tak jest lepiej
po co zmieniac sama tarcze
jak po pewnym czasie padnie docisk albo lozysko
i znowu koszta demontazu

mcjezioro
27-02-2009, 20:37
jak po pewnym czasie padnie docisk albo lozysko i znowu koszta demontazu
Docisk - owszem.
Ale łożysko w tym przypadku niejest częścia sprzęgła.
Zamiast łożyska jest cały zespolony wysprzęglik, który jest droższy od samego sprzęgła.
Decyzję pozostawiłbym więc mechanikowi.

Co prawda napisałem to na przykładzie VB i innych starszych Opli, ale na 99% w VC nic sie nie zmieniło.....no chyba że tak, to niech mnie ktoś poprawi.

PS. Ja w swojej 12-to letniej VB mam jeszcze fabryczny wysprzęglik i jest w doskonałej formie ;)

DariusDE
27-02-2009, 21:34
czy dwumasowka to czesc sprzegla?????? bo przy rozbieraniu warto obejrzec

:confused:

M i k E
27-02-2009, 23:20
podobnie, jak uszczelniacze

jak robie sprzeglo obowiazkowo daje nowe...

trafyc
28-02-2009, 07:19
Mam do wymiany sprzęgło i nie wiem czy powinna tez wymienic docisk i łożysko????

ja bym zmienil docisk i lozysko, nie wiem jak w Oplu ale zwykle koszt lozyska jest smieszny przy calej robocie. Proponowalbym, aby mechanik obejzal tez dwumas, byc moze tez nadaje sie do wymiany i oszczedzisz czas i kase na podwojne zrzucanie skrzyni....
Apropos jaki masz przebieg i jakie sa objawy, ze zmieniasz sprzeglo, slizga sie????:cool:

petr
28-02-2009, 08:13
MadziaJM specjalnie masz w podpiszę TDI? :ct:

M i k E
28-02-2009, 08:55
ja bym zmienil docisk i lozysko, nie wiem jak w Oplu ale zwykle koszt lozyska jest smieszny przy calej robocie. Proponowalbym, aby mechanik obejzal tez dwumas, byc moze tez nadaje sie do wymiany i oszczedzisz czas i kase na podwojne zrzucanie skrzyni....
Apropos jaki masz przebieg i jakie sa objawy, ze zmieniasz sprzeglo, slizga sie????:cool:

dwumasa do tego silnika w sam raz jest znacznie droższa od roboty, więc "przy okazji" nie koniecznie warto robić.
Chyba, że trzeba niezwłocznie, to co innego :)

MadziaJM specjalnie masz w podpiszę TDI? :ct:

choćbys pękł, to świadomości w narodzie nie zmienisz ;)

MadziaJM
28-02-2009, 12:50
Przebieg mam 217 tys i ostatnio holowalam swoja druga stara astre i mi sie sprzeglo tak rozgrzalo ze az dym polecial potem jeszcze tak mi sie zagrzalo ze juz nie moglam biegow wbijac a teraz na piatce jak daje gazu to obroty rosna a samochod nic nie przyspesza :( Jeszcze mam pytanie co to jest ten wysprzeglik i czy to tez musze wymieniac czy docisk i lozysko ???

----------- Dodano -----------

TDI czy DTI ja sie nie znam :) ale juz teraz mam chyba dobrze :)

M i k E
28-02-2009, 14:15
Przebieg mam 217 tys i ostatnio holowalam swoja druga stara astre i mi sie sprzeglo tak rozgrzalo ze az dym polecial potem jeszcze tak mi sie zagrzalo ze juz nie moglam biegow wbijac a teraz na piatce jak daje gazu to obroty rosna a samochod nic nie przyspesza :( Jeszcze mam pytanie co to jest ten wysprzeglik i czy to tez musze wymieniac czy docisk i lozysko ???

----------- Dodano -----------

TDI czy DTI ja sie nie znam :) ale juz teraz mam chyba dobrze :)

tak, teraz już dobrze :)

co do tematu:
jest przypalona tarcza - do zmiany.
Z przypalona tarczą dostaje swoje docisk, moim zdaniem nie warto zostawiać.
Łożysko jest zintegrowane z wysprzeglikiem, a wysprzeglik w sumie też lubi wysiąść... Szczególnie lubi niedługo po robocie bez wymiany :)
jeśli będzie naprawdę dobry, wg mechanika (po wyjęciu), można zaryzykować i zostawić. Jeśli nie, dać nowy.

MadziaJM
28-02-2009, 14:26
Dzieki to czekaja mnie chyba duze wydatki ech :)
Pozdrawiam

kogut
23-03-2009, 11:31
Witam wszystkich
i mam takie pytanie czy ktoś wie co warte są wysprzęgliki od Stachowiaka po 190 zeta ;-)

M i k E
23-03-2009, 12:08
nie pytaj, od kogo, tylko kto je robi ;)

Redsik
27-10-2011, 20:16
Panowie mam pytanie co wchodzi w zestaw kompletnego sprzegla w Vectra C??Dobrze z tematu wyczytalem ze tarcza sprzegla docisk dwumasa i wysprzeglik to sa 4 czesci ktore trzeba wymienic??Przebieg 210 tys km??

Redsik
27-10-2011, 20:19
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-opel-vectra-c-saab-1-9cdti-i1878991974.html czy tutaj brakuje wysprzeglika czy jest inaczej nazwany??

Zubi71
30-10-2011, 21:42
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-opel-vectra-c-saab-1-9cdti-i1878991974.html czy tutaj brakuje wysprzeglika czy jest inaczej nazwany??

w przypadku Z19DTH łożysko i hydrauliczny wysprzęglik to jeden element, widać go na dolnym zdjęciu. Fachowa nazwa - "cylinder wykonawczy sprzęgła z przewodem" zwany łożyskiem oporowym, dociskowym lub wyciskowym. Też musiałem dwa dni do tego dochodzić :-).

Redsik
31-10-2011, 16:16
dzieki kolego juz rozwiazalem swoje watpliwosci.Wczesniej mi cos nie pasowalo bo czasem na allegro brakowalo mi jednego elementu