PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyrejestrowac samochód po powrocie do Polski


mario74
11-08-2008, 17:53
Mam pytanko,niedługo definitywnie kończe przygode z UK,ale chciałbym zabrać moją vectre do Polski,jak ją najlepiej wyrejestrować,czy można przez internet?Jakich dokumentów z Anglii będą żadać w Polsce przy rejestracji?z góry dzięki za pomoc!:)

Bury
11-08-2008, 19:49
Wypełniasz odpowiednią część logbooka i wysyłasz do DVLA.
Nie wiem czy odsyłają potwierdzenie,że się pozbyłeś samochodu.Jak sprzedajesz w uk wysyłają taki papier.
Jeśli tak samo jest w sprawie exportu i odsyłają na adres angielski ja bym wcześniej zmienił adres w log booku na adres jakiś znajomych.

Kazio_wichura
09-09-2008, 10:53
ja wysłałem im wszystko z pl na polskim adresie i na polski adres przyszedł mi zwrot Rtaxu ale z odzyskaniem go juz nie jest tak łątwo bo sie okazało że musze jechać osobiście go odebrać i nawet upoważnienie dla kuzyna nic nie pomogło a co do papierka że auto jest wyrejestrowane w uk to nie dostałem i chyba będe musiał do nich napisać zapytanie

GAWLAK
09-09-2008, 10:56
przyszedł mi zwrot Rtaxu ale z odzyskaniem go juz nie jest tak łątwo bo sie okazało że musze jechać osobiście go odebrać mi przyslali czek zaden odbior osobisty ;)

Kazio_wichura
09-09-2008, 11:36
no też dostałem czek ale jak chcesz go w pl odebrać jak na inkaso to cie jeszcze zjedzą w banku za opłaty ;]

kasiasz
06-06-2010, 16:48
Witam,

Panowie pytanie jest takie, autem zjechałam z UK definitywnie jakis 1,5 roku temu, auta nie wyrejstrowałam z niedopatrzenia, chciałabym to uregulować co najlepiej zrobić w tej sytuacji? wysłać część exportową z datą wsteczną? jakie mogą być konsekwencje mojego niedopatrzenia?

dzieki
pozdrawiam

Bury
07-06-2010, 21:43
Ja sobie wyjechales i nic nie zrobiles to powinienes opłacac Road Tax.
Tyle wiem.