PDA

Zobacz pełną wersję : okolice woking, mechanik potrzebny


zibone
10-07-2008, 23:47
witam,
mam problem z moja maszyna i potrzebowalbym podpiac sie do komputera zeby wykryc bledy jakie jej leza na silniku....tak generalnie to zapala mi sie pomaranczowa lampka "check engine", poczym nie moge odpalic silnika, czytalem wiele na tym forum, ale nikt nie mial takiego samego przypadku jak ja....no ale pierwsza rzecz jaka w ogole trza zrobi to wlasnie sprawdzic co mu nie gra, takze jesliby ktos kogos znal z tych okolic to byloby milo ;)

GAWLAK
10-07-2008, 23:55
zczytaj bledy sam
od tego zacznij
jest porada jak to zrobic lacznie z kodami bledow

a jak kontrolka mruga to masz problem w immo
zacznij od sprawdzenia kluczyka czy nie wypadla kosc z niego
taki maly czarny plastik

zibone
11-07-2008, 00:04
wiec moze tez napisze jaki mam problem...
po okolo 10-15 min. jazdy

1. jesli jest w ruchu to szarpnie lekko samochodem, po czym zapala sie lampka "check engine" i jade dalej bez zadncyh zmian, w momencie gdy zgasze silnik juz go nie odpale. po kilkunastu minutach czekania samochod odpala jakby nigdy nic i lampka sie juz nie swieci. Historia sie powtarza po jakims czasie jazdy

2.jesli stoje np na swiatlach samochod po prostu gasnie i jak wyzej juz nie odpale...dopiero po kilkunastu minutach.

jesli to komus jeszcze da cos do myslenia na mozna go odpalic na popych.

GAWLAK
11-07-2008, 00:07
no to zczytaj bledy sam
dowiesz sie co padlo


w dziale tevchniki vectry B jest o kontrolce od groma
a w poradach jest jak zczytac samemu

zibone
12-07-2008, 15:55
zczytalem kody, tylko co dalej ??
wykryl mi dwa bledy, mianowicie :
0335 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego "A"
1230 - Uszkodzenie w obwodach przekaźnika pompy paliwa / przekaźnika zasilania sterownika
jako, ze ze mnie zaden mechanik to przyznam sie szczerze ze za wiele to mi nie mowia te bledy, takze jesli ktos wie co w takiej sytuacji nalezy zrobic, prosilbym o smiala wypowiedz w tym temacie ;))...z gory dzieki ;)

PermBan
30-07-2008, 00:14
2.jesli stoje np na swiatlach samochod po prostu gasnie i jak wyzej juz nie odpale...dopiero po kilkunastu minutach.

Nie zatrzymuj się na żadnych światłach i po problemie i czasem u celu będziesz szybciej :lol2:

Mieszkam w Telford, trochę daleko ale jak wpadniesz to za browara "nareperujemy".