PDA

Zobacz pełną wersję : Speed camery w UK


GAWLAK
13-04-2008, 14:27
http://www.speedcamerasuk.com/speed-camera-database.htm
calkiem niezla stronka

pioszc
26-04-2008, 19:38
informacyjnie fajna stronka, jak dzialaja kamery i ile sie placi za nieumiejetnosc uzywania tomtom-a.

Dzidek Gb
26-04-2008, 20:07
jak dzialaja kamery
tak jak na całym świecie...przekraczasz dozwoloną prędkość i ciach już po tobie , zależy jak bardzo i o ile.

ile sie placi za nieumiejetnosc uzywania tomtom-a.
za nieumiejętność to pewnie nic , ale za zdjęcie to do 60 funcików w górę i zależy czy masz angielskie prawo jazdy czy nie...to kosztowało 140
http://img252.imageshack.us/img252/8062/mandrc8.jpg
a tylko 6 mil ponad normę
Ja mam takiego wynalazka i mi wystarczy ( aktualizacja 2.99 miesięcznie) drogi to fakt ale spełnia moje oczekiwania:luz:
http://img516.imageshack.us/img516/1002/angellr7.th.jpg (http://img516.imageshack.us/my.php?image=angellr7.jpg)

pioszc
27-04-2008, 08:16
noooooooooo, a ja bede mial okazje kupic nowego tomasza , bo szybe w drzwiach juz mi wymienili.
taaaaaaaaaa , kto nie ma w glowie ten ma na ebay.

coz , ja preferuje tomaszo podobne gadzety , czasami pomoze droge znalezc , ale jak juz poznam caly londyn to pozbede sie cholerstwa :D , ina szybach zaoszczedze.

a co do zdjecia , bo kamera nie jest glupia ty juz hamowales zapewne od jakiegos czasu tylko troszke za slabo. po intensywnosci swiecenia swiatel stopu wnioskuje ze starales sie .

mkaminski100
29-05-2008, 09:40
A ktos uzwya tego: http://www.scdb.info/en/ Za £7 jest mapa fotoradarow na cala Europe, ale nie wiem jak dokladna i jak aktualna...

oliwiek
29-05-2008, 12:27
ile sie placi za nieumiejetnosc uzywania tomtom-a.
co przez to rozumiesz? Czy w UK jest zakaz ostrzegania o fotoradarach na navi (tak jak np. w D )?

i zależy czy masz angielskie prawo jazdy czy nie...
czy zagraniczniaki maja znizke?

orzeł
29-05-2008, 13:19
nie jak masz zagraniczne nie dadza ci punktow a angielskie odrazu masz 3 kara pieniezna taka sama... A i jak przekroczysz 100mph na polskim prawku nie zabiara ci tylko bedziesz mial band na prowadzenie w anglii przy angielskim odrazu masz po prawku

koziolek20
29-05-2008, 23:38
Jezeli ma ktos ochote, moge podeslac najnowsze fotoradary dla Anglii i Irlandii do Tom-a :) Jak cos to na PW.

Dzidek Gb
30-05-2008, 06:15
jak masz zagraniczne nie dadza ci punktow
bzdura....
Jak masz angielskie prawo jazdy dostajesz mandat do domu i po kłopocie + 3 punkty karne.
Jak masz inne niż angielskie prawo jazdy to sprawa jest kierowana do sądu...a wtedy dostajesz mandat + punkty karne na nadany Ci numer w DVLA + koszta sądowe (od 80 w górę).
Tak że na zdrową logikę ...kto dostaje dużo mandatów ten powinien zmienić prawo jazdy bo mu się będzie opłacać.
Ja poruszam się z Polskim Prawo jazdy od 1999 roku i nikt mi nigdy nie robił z tego powodu żadnych problemów...nawet podczas ostatniego wypadku.

orzeł
30-05-2008, 09:35
bzdura....
Jak masz angielskie prawo jazdy dostajesz mandat do domu i po kłopocie + 3 punkty karne.
Jak masz inne niż angielskie prawo jazdy to sprawa jest kierowana do sądu...a wtedy dostajesz mandat + punkty karne na nadany Ci numer w DVLA + koszta sądowe (od 80 w górę).
Tak że na zdrową logikę ...kto dostaje dużo mandatów ten powinien zmienić prawo jazdy bo mu się będzie opłacać.
Ja poruszam się z Polskim Prawo jazdy od 1999 roku i nikt mi nigdy nie robił z tego powodu żadnych problemów...nawet podczas ostatniego wypadku.

Sprawdzilem wczoraj w DVLA mozesz poruszac sie spowodnie po angli na polskim prawku do 3 lat od momentu gdy tu przyjechales. Jesli dostaniesz mandat za przekroczenie i faktycznie sie uprzesz i nie zmienisz prawka na angielskie to idziesz do sadu, dostajesz kare pieniezna a gdy liczba "zawieszonych" punktow karnych przekroczy 12 dostajesz band na prowadzenie pojazdow samochodowych w anglii

oliwiek
30-05-2008, 15:44
A i jak przekroczysz 100mph
to ile tam mozna jezdzic maksymalnie? Na google z mapami widzialem drogi niebieskie, zielona, pomaranczowe (zolte).
Jakie sa ograniczenia w UK?

aspro
08-06-2008, 09:34
No dobrze. Temat ze stronka jest bardzo pozyteczny, tylko czy ktos sie orientuje, czy te kamery maja jakakolwiek tolerancje, czy wala zdjecie od razu? Mam na mysli, czy w przypadku limitu na 30, gdy bede jechal 31 to juz mnie maja? Pytalem zaprzyjaznionych angoli i oni zasadniczo nie wiedza co i jak, albo nie chca sie wiedza podzielic...

pioszc
08-06-2008, 18:26
hej.
sprawdz najpierw tolerancje swojego licznika.

aspro
09-06-2008, 22:44
roznica pomiedzy licznikiem a GPS jest w granicach 3- 4 mph

Dzidek Gb
12-06-2008, 06:27
Kamera działa po przekroczeniu o 3 mph .
Licznik zazwyczaj zaniża prędkość a nie zawyża.Ja mam o 5mph na 17 calowych kołach.

aspro
21-06-2008, 22:37
u mnie na oryginalnych kolach zegar pokazuje 30, sat nav 27 mph... przy 80 na budziku 76 na satelicie, wiec jakies 3 do 4 wiecej na liczniku

GAWLAK
21-06-2008, 22:38
kurna to temat o kamerach
a nie licznikach i przeklamywaniu

Dzidek Gb
22-06-2008, 16:07
kurna to temat o kamerach a nie licznikach i przeklamywaniu
co Ci się znowu nie podoba:zly:
Prędkość ma bardzo dużo wspólnego z miernikami prędkości i przekłamywanie liczników też...


A co mamy pisać np. że w Southampton na ulicy John Louis Way jest nowy foto radar albo że po mieście jezdzi nowe Skoda Octavia RS koloru czarnego z policją na pokładzie??????

GAWLAK
22-06-2008, 16:11
zaraz sie zacznie nastepny temat o roznicy miedzy GPS a licznikiem

bez jaj

vectra_fan
30-09-2008, 20:18
A ja mam pytanie, mam fure na polskich blachac, tych najnowszych. Co w przypadku zrobienia zdjecia przez speed camere? Dojda jakos czyje to auto? Przyjdzie mandat do PL?

A z ta tolerancja to ja slyszalem ze jest 10 % predkosci, czyli masz 30 mph to do 33, masz 70 mph to do 77.

GAWLAK
30-09-2008, 21:27
mamy Unie
jak sie upra to dojda

tercius
06-10-2008, 18:11
pytanko do tych którzy mieli już tą "przyjemność", po jakim czasie zostaliście UPRZEJMIE POINFORMOWANI o tym że zrobili wam fotke???
wczoraj okazało się że moja pani wylatuje z Glasgow Prestwick, a nie Glasgow i musiałem niezwłocznie przemieścić się w przestrzeni [a najlepiej i czasie :) ], no i spieszyłem się coby kobiety nie zawieść po M77. Zastanawiam się kiedy będę mógł spokojnie o tym zapomnieć

pozdrawiam

GAWLAK
06-10-2008, 18:23
do miesiaca przychodza

tercius
06-10-2008, 19:01
dzięki, to za miesiąc spokojnie pośpię... a ta informacja w wątku powyżej o uziemieniu jak jedziesz powyżej 100 to fakt?, bo mi czasami dochodziło do 110... nie wiedziałem ze tu tak poważnie podchodzą do tematu, ostatnie dwa lata spędziłem na zielonej wyspie i tam jest to mniej drastycznie załatwiane

GAWLAK
06-10-2008, 19:05
mozesz stracic prawko
mozesz zaplacic nawet 5000 funtow

niestety tutaj sie nie patyczkuja

Bury
06-10-2008, 19:46
kumplowi przysłali w przeciągu tygodnia,dostał w mieście gdzie mieszkamy zdjęcie
mi z innego hrabstwa przyszło ok3-4 tygodni
jak będziesz miał wiecej pytan co i jak poczytaj o temat o wymianie prawa jazdy
tam juz wszystko chyba zostało poruszone

vectra_fan
14-10-2008, 18:59
mozesz stracic prawko
mozesz zaplacic nawet 5000 funtow

niestety tutaj sie nie patyczkuja

A co jesli przekroczysz predkosc znacznie, tak jak tam kolega pisal powyzej 100 mph 140 itd., i zlapie cie policja, ale masz polskie prawko?? Tez moga je zabrac, jak z kara?

GAWLAK
14-10-2008, 19:24
zadzwon do DVLA ;)
jak dla mnie to bez roznicy czy polskie czy angielskie prawko

sprawa do sadu i tak pojdzie

Bury
14-10-2008, 22:32
słyszałem,że ktoś miał coś takiego
prawka nie zabrali polskiego,ale zakaz prowadzenia pojazdów w UK dali

goralpm
02-11-2008, 02:48
to ile tam mozna jezdzic maksymalnie? Na google z mapami widzialem drogi niebieskie, zielona, pomaranczowe (zolte).
Jakie sa ograniczenia w UK?

Jeśli znaki nie stanowią inaczej:
(niebieskie) Autostrady - 70 mph (ok. 112km/h)
Zielone, żółte - dwupasmowe - 70 mph; jednopasmowe - 60 mph.
Teren zabudowany (gęsto) - 30 mph, inny - 50 mph.
Należy zwrócić uwagę, że w UK nie ma generalnie znaków *teren zabudowany* i należy samemu ocenić, czy jedna farma po drodze to gęsta zabudowa czy inna:)
Jak Wy nie potraficie, to sąd będzie umiał to ocenić:)
Nie wiem jak teraz, bo w przepisy nie zaglądałem już dawno :o Ale kiedyś było tak, że po 21:00 można było jeździć do 50mph w terenie z ograniczeniem do 30mph...
Co do samych dróg to najważniejsze są oczywiście autostrady (niebieskie oznakowanie) ich numeracja jest wg. klucza opartego na zegarze. Zaczynając od godz. 12 (kierunek północ) idąc zgodnie ze wskazówkami zegara mamy drogi zaczynające się od 1 do Tamizy, poniżej Tamizy 2, itd. Generalnie wszystkie drogi zaczynają się w Londynie :) mam na myśli sposób numeracji - Londyn to centrum - wyjątek stanowi strefa nr 5! Choć jest w Londynie A5 to jednak strefa ta zaczyna się między "4" a "6" na wysokości M25. oraz Szkocja która ma numerację 7, 8, 9.
Numery jednocyfrowe oznaczają główne gałęzie, potem dwu cyfrowe itd. Przy czym ilość cyfr nie odpowiada kategorii drogi (autostrada, droga główna) Bo są autostrady dwucyfrowe (np. M40) Jak i drogi główne jednocyfrowe (np. A5) Drogi oznaczone literą B są drugorzędne.
Dobrze jest wiedzieć o numeracji dróg, zwłaszcza jak nie ma się SatNav i mapy;) bo widząc numer drogi można z dużą dokładnością określić swoje położenie i dalszy kierunek jazdy!!! Ale wątek nie o tym.
Mam nadzieję, że na pytanie odpowiedział wyczerpująco. :fiu:

goralpm
02-11-2008, 02:52
zadzwon do DVLA ;)
jak dla mnie to bez roznicy czy polskie czy angielskie prawko

sprawa do sadu i tak pojdzie

Jest różnica. Prawo Jazdy może zabrać jedynie organ który go wydał.
Polskie może więc zabrać tylko właściwy wydział komunikacji.
W UK dostanie ban na prowadzenie pojazdów do momentu zrobienia prawa jazdy brytyjskiego lub wymianę z polskiego na brytyjski.. oczywiście, jeśli były wykroczenia, nowe prawo jazdy brytyjskie będzie już z punktami...:cray:

GAWLAK
02-11-2008, 03:01
W UK dostanie ban na prowadzenie pojazdów do momentu zrobienia prawa jazdy brytyjskiego lub wymianę z polskiego na brytyjski..
czyli jak ma bana na polskim to na angielskim tez bedzie mial ;)

goralpm
02-11-2008, 03:19
czyli jak ma bana na polskim to na angielskim tez bedzie mial ;)

Naturalnie:) Wyjdzie na to samo, ale inaczej technicznie - hehe.

ps. się opisałem o speed camerach i nacisnąłem nie to co trzeba i poszło... w kosmos:(

vectra_fan
02-11-2008, 18:34
Nie wiem jak teraz, bo w przepisy nie zaglądałem już dawno :o Ale kiedyś było tak, że po 21:00 można było jeździć do 50mph w terenie z ograniczeniem do 30mph...


W maju tego roku zdawalem tutaj prawko, wiec czytalem kodeks, mialem tez jazdy z instruktorem, i na nic takiego sie nie natknalem ;), wiec wydaje mi sie ze to juz nie obowiazuje ;).

goralpm
02-11-2008, 18:43
W maju tego roku zdawalem tutaj prawko, wiec czytalem kodeks, mialem tez jazdy z instruktorem, i na nic takiego sie nie natknalem ;), wiec wydaje mi sie ze to juz nie obowiazuje ;).

Całkiem prawdopodobne a nawet pewne:p
Tutejszy kodeks drogowy (The Highway Code) zmienia się cały czas.:fiu:

kemot007uk
14-12-2008, 11:12
tak ale jako tako predkosci nie, jedyne co mi obilo sie o uszy to chcieli predkosc w miescie zmniejszyc do 20 mph... ale ucichlo jakos
http://www.autoleeds.com/speed_limits_in_the_uk/uk_national_speed_limits.gif

tomraj7
07-06-2009, 18:22
czy ktoś posiada mape europy w zamian mam menu lektora i mape polski cd70:cool:

m@ly
26-07-2009, 11:40
A co jesli przekroczysz predkosc znacznie, tak jak tam kolega pisal powyzej 100 mph 140 itd., i zlapie cie policja, ale masz polskie prawko?? Tez moga je zabrac, jak z kara?

Oczywiscie ze moga zabrac. Nie wazne ze masz polskie prawko. Punkty i grzywna i tak zostanie ci przyznana.

drakeone
07-08-2009, 23:15
Jesli przekroczy sie znacznie predkosc, czyli ponad 90 mph na autostadzie, to sprawa jest kierowana do sadu, jezeli jest to nizsza predkosc, ale przekracza 70 mph to sytuacje ocenia pan policjant ( jezeli zostaniecie przez niego zatrzymani ) i to on naklada kare i punkty, natomiast jezeli mamy polskie prawo jazdy to sprawa jest kierowana do sadu i nie ma znaczenia ile sie przekroczylo predkosc, poniewaz pan policjant nie ma mozliwosci wpisania nam kary ( brak zielonej czesci prawa jazdy). Wielki sad natomiast albo bedzie nam kazal wymienic prawko na angielskie ( wpisze punkty pozniej ) , albo wyda nam do polskiego zielona czesc gdzie beda wpisywane wszystkie nasze przekroczenia ( punkty, bany czy tez kary pieniezne ) co oczywiscie jest zwiazane z oplatami, ktore poniesiemy za wydanie ow czesci.

Bury
08-08-2009, 06:18
Ta część to counter part.
Co do kosztów nie wprowadzaj ludzi w błąd:acute:
Poczytaj forum,było pisane wiele razy o tym.
Rok temu robiłem couner parta i kosztował mnie tyle co wysłanie aplikacji i swojego prawka listem poleconym.

m@ly
12-08-2009, 13:06
Ja dzwonilem ostatnio do DVLA i dostalem odpowiedz ze nie trzbea juz wyrabiac counter part.

Bury
12-08-2009, 18:02
A pytałeś co w razie punktów??
Na paszport polsatu wpisują,czy gdzie??

autobus21
13-08-2009, 20:00
Ja jakiś czas temu miałem taki przypadek w ubezpieczalini zamiast starej polisy ubezpieczeniowej to usuneli mi nową polise. I tak sobie jeździłem jakiś miesiąć bez ubezpieczenia aż pewnego dnia zatrzymuje mnie police i każe mi przejśc do radiowozu. Gościu mi mówi że jeżdze bez ubezpieczenia a ja ryba w szoku byłem i mówie to nie możliwe. Police dzwoni do ubezpieczalni aby się upewnić i to była prawda. W ubezpieczalni zieloni byli jak to się mogło stać a zamiast starej polisy to usuleli mi nową na auto kupione a stara polisa wygasła sama ponieważ nie wpływały żadne wpływy na nią. Policjant był naprawde uprzejmy i miły ale i tak wypisał mi mandat na 150 funtów a i samochód odcholowali na pobliski parking policyjny. Za dobe parkingową 20 funtów. Prawko mam polskie do tego się nie doczepił powiedział że punktów nie będe miał bo nie ma gdzie je wlepić jeszcze powiedział jeśli się nie zgadzam na przyjęcie mandatu to sprawa bedzie kierowana do sądu. Ok tego samego dnia załatwiłem nową polisę dzwoniąc do ubezpieczali a na drugi dzień poszłem na komęde zapłaciłem mandat oni mi wydali pokwitowanie i z tym poszłem na parking i tam wydali mi dopiero auto. Impreza mi wyszła 150 + 20 funtów. Tak że sprawa kierowana jest do sądu tylko wtedy jeśli nie przyjmujesz mandatu lub fotoradar cię złapał. Ale fajne mają wóżki w policji z przodu kamera oraz z tyłu full opcja ze skurą komputery i inne bajery podobało mi się w radiowozie hehe.

Bury
14-08-2009, 06:41
Zaraz,zaraz a czy to była Twoja wina czy ubezpieczalni??
Bo jak wina ubezpieczalni to czekamy na ciąg dalszy...:Dbo chyba nie dałeś sie wydymac na 170funtów,jesli wina leżała po ich stronie.

Michalak
14-08-2009, 08:10
Tak że sprawa kierowana jest do sądu tylko wtedy jeśli nie przyjmujesz mandatu lub fotoradar cię złapał.
akurat z tym sie nie zgodze wiem po swoim przypadku przekroczylem predkosc o 20 mil ograiczenie bylo do 30 suszarką strzelil, zatrzymyl i poprosil o prawko, ja mu daje polskie a on niestety musze skierowac do sadu bo niemam jak punktow naliczyc, za te przewinienie powinienes dostac 3 punkty i 60f. No to ja ze moge teraz mu dac pieniadze hahaha:) a on ze łapowki tez sa karane hihi i w smiech:lol2:, potem stwierdzil ze nie moga przyjmowac kasiorki bo Ci z gory im nie wierza :lol2: spotkanie z nim mialem jakies 3 miechy tem i dalej cisza nic nie dostalem zadnego wezwania dobra koniec off topa :)
Impreza mi wyszła 150 + 20 funtów.
jezeli nie Twoja wina to pisz odwołanie

autobus21
14-08-2009, 20:58
Ale niestety to była moja wina bo nie zadzwoniłem odrazu aby zlikwidować starą polisę i uruchomić nową. A zrobiłem na odwrót założyłem nową polisę przez internet a starą nie odwołałem a to właśnie mój błąd.

GAWLAK
15-08-2009, 02:35
ale ktos skasowal nowa zamiast starej
maja daty na polisach wiec ktos dal ciala

autobus21
17-08-2009, 01:13
No tak zgadza się ale załatwianie przez telefon w Anglii wygląda tak dzwonisz połączysz się potem gościu przełączy cię na inna linię do następnego i dalej mu wałkujesz od początku co chcesz zrobić itd.. a on się nie przedstawia z imienia oraz nazwiska tak że dokładnie nie wie się kto dał ciała. I to mnie najbardziej wkurza w Anglii załatwianie większości spraw przez telefon niby to jest dobre ale jak coś pójdzie nie tak to kogo brać za dupę. Ale powiedziałem trudno stało się następnym razem nie powtórzę tego błędu.

GAWLAK
17-08-2009, 05:55
wiekszosc rozmow maja nagrywane
wiec mozna dojsc kto i co

Bury
17-08-2009, 06:49
Od 2 lat ubezpieczam u brokera i nie marudze:p

m@ly
13-09-2009, 22:11
A pytałeś co w razie punktów??
Na paszport polsatu wpisują,czy gdzie??

Sorry zle sprecyzowalem. Jezeli jestes posiadaczem non UK licence nie musisz wyrabiac conter part.
Jezeli starasz sie o UK prafko to oczywiscie ze dostaniesz w formie plastiku i papierka.

pz_szczecin
13-12-2009, 20:02
Cos nie tak,no chyba,ze od 2006 roku zmienili.Na pierwszej większej wycieczce zrobili mi 2 zdjęcia i sprawa do sadu.A w sadzie kazali mi wyrobić COUNTER PART i teraz jeżdżę z PL prawkiem i UK counter part.Raz po około 1,5 roku zatrzymał mnie policjant za brak zapiętych pasów.Chciał prawko i dałem mu polskie.Powiedział,ze tu mogę jeździć tylko rok,ale jak mu pokazałem counter part powiedział:O,jak masz to to możesz śmigać.Przypomnę,ze za brak ważnego prawa jazdy( angielskiego lub polskiego ale nie przeterminowanego) mogą zarekwirować auto i po 2 tygodniach je skasować.Koledze skasowali tak Saaba.:cray:

pioszc
13-02-2010, 21:42
[quote=autobus21;826299]Ja jakiś czas temu miałem taki przypadek w ubezpieczalini zamiast starej polisy ubezpieczeniowej to usuneli mi nową polise. I tak sobie jeździłem jakiś miesiąć bez ubezpieczenia aż pewnego dnia zatrzymuje mnie police i każe mi przejśc do radiowozu.

no tak ,ale,ja nierozumiem jaka stara -jaka nowa . przedluzales insurance ,czy przekladales na nowe auto ?
zmieniales dane czy warunki . kazda zmiane w ubezpieczeniu oni(chyba -jak tak mam) potwierdzaja pisemnie przesylajac ci nowy dokument .panowie jade do polski dzwonie do nich i ich informuje , po dwoch dniach mam pisemko z potwierdzeniem rozszerzenia ubezpieczenia na europe na czas jaki podalem. zmieniam miejsce zamieszkania po dwoch dniach mam aktualizacje pod drzwiami.
chlopie zmien ubezpieczyciela . moze zplacisz pare £ wiecej ale to raczej nie bedzie przekraczac twoich kar . no chyba ze lubisz placic £170 za wizyte w radiowozie.
pozdrawiam

jason1980
09-08-2010, 21:17
Przeczytałem cały ten temat i jestem normalnie zszokowany skąd Wy macie te wszystkie informacje. Jestem w Anglii od 6 lat cały czas mam polskie prawo jazdy. Pracuje dla użędu miasta jako kierowca juz od 5 i pol roku (co rok mam spawdzian, jak i inni anglicy w firmie ze znajomosci przepisow i umiejętnosci jazdy, rowniez co rok musze im pokazywac moje prawko, jak i i anglicy). NIGDY nie mialem zadnych "ale" na temat prawka (choc te sprawdziany odbywaja sie z oficjalami z DVLA). Wiec nie wiem o co chodzi.
Co do punktow. Ostatnio dostalem mandat ze zdjeciem za przekroczenie predkosci 36 na 30. Byl tam formularz do wypelnienia i min byly 3 opcje do wyboru. Jedna z nich bylo przyznanie sie do winy i automatyczne obciarzenie mnie kara 60 funtow. Przyznalem sie, zaplacilem i tyle. Zero punkow, sadow czy czego Wy tam wymyslacie.
Pozdrawiam

Bury
09-08-2010, 21:45
Szkoda,że wywaliłem swoje papiery,które dostalem z ticket office czy jak się oni tam zwą od tych mandatów.
Wkleiłbym chętnie skana.
Było tak samo jak u Ciebie przyznałem się do winy i odesłałem papiery,że przyjmuję karę na klatę-6 dych i 3 punkty.
W odpowiedzi dostalem aplikację o counter parta z wyjasnieniami,że muszę miec ten dodatek angielski do polskiego prawa jazdy,żeby móc otrzymać punkty.Za darmo wszystko,więc postąpiłem zgodnie z zaleceniami A NIE JAKIMIŚ WYMYSŁAMI,że raptem zachciało mi się dodatkowych kwitków.
Nie ja jeden u siebie w okolicy miałem podobną sytację,a że sam doświadczyłem na własnej skórze to też podzieliłem się swoim doświadczeniem na ten temat na tym forum i to pewnie nie jeden raz.

Świadczyć to może jedynie o tym,że co region to inaczej na to patrzą,troszkę inaczej egzekwują prawo,a nie o tym,że ktoś pozbierał informacje od Polaków,ułożył w bajkę i puszcza w obieg siejąc panikę na forach.

adambg
09-08-2010, 21:59
ostatnio kolege zatrzymali z videoradarem i pytaja czy ma jakies punkty, a ma polskie prawko, on i im na to ze nie bo juz trzylata minelo jak dostal i wygasly, sprawdzili ze tak mial i nie przedstawil tego dodatku a4 gdzie wpisuja punkty, auto na lawete a on do sadu i teraz ma 6punktow (teraz dostal kolejne 3)razem na 3 lata i sprawe w sadzie.
A smial sie ze mu nic nie zrobia bo ma pl prawko.
Zalez od glin i czy byles juz "notowany".

shaftt
10-08-2010, 18:40
Było tak samo jak u Ciebie przyznałem się do winy i odesłałem papiery,że przyjmuję karę na klatę-6 dych i 3 punkty.
W odpowiedzi dostalem aplikację o counter parta z wyjasnieniami,że muszę miec ten dodatek angielski do polskiego prawa jazdy,żeby móc otrzymać punkty.


dokładnie tak...
miałem podobnie z tym,że u mnie sprawa oparła się o Sąd,ale jak zrobiłem ten dodatek to sprawę umorzyli...

pozdrawiam

GregsUK
10-12-2011, 02:08
Ja uzywam Sygic na swoim HTC Desire HD i jestem w pelni zadowolony... Wszystko wykrywa :) (no oprocz mobilnych ale baza danych jest szybko aktualizowana)

legal222
08-02-2013, 23:37
------------

johnywrz
18-07-2013, 07:04
Polskiego prawka wymieniac nie musisz tak samo
jak nie musisz robic counter part dopiero jak skonczysz
70 lat chyba ze masz 68-70 wtedy masz 3 lata na wymiane
A punkty masz niezaleznie od prawka czy counterpart wiem
bo sam mam 3 placisz mandat kredytowany jak jestes rezydentem
jak nie to do sadu.
Ubezpieczalnie tu to nieporozumienie tesco zcancelowalo
mi polise po zrobieniu claim bo niby sie czegos dopatrzyli ale to inny temat.
Wiec tak polskie prawko i smigasz nie musisz miec counterpart chyba ze pracujesz
jako kierowca zawodowy zadzwoncie do dvla wszystko wam powiedza
pozdrawiam

lubo111
18-01-2016, 18:57
a to dla zainteresowanych

http://www.speedcameramap.co.uk/