PDA

Zobacz pełną wersję : Road Tax


TommyHH
15-02-2008, 19:45
Witam.
Ze 3 tygodnie temu zrobiłem mot. Kupiłem też nowe ubezpieczenie. W rejestrze DVLA jestem więc ok. Czy w związku z tym mogę opłacić Road Tax online (kończy mi się za 2 tygodnie), czy też muszę się fatygować na pocztę z mot-em aby go pokazać pani w okienku?
I sprawa druga na trochę inny temat.
Chcę sprowadzić do UK swoje auto z Polski i go tu zarejestrować. Jak najlepiej to zrobić (kwestia ubezpieczenia na czas przejazdu). Auto jest zarejestrowane, ale obecnie nieubezpieczone. Czy można u nas samochód wyrejestrować i dostać tymczasowe tablice? Chyba będę pierwszy co samochód z Polski wywozi:D

Robert.Gl
15-02-2008, 19:51
Niestety pierwszy nie bedziesz :p
Znam kilku co juz ma tutaj przerejestrowane autka z Polski.

Dzidek Gb
15-02-2008, 20:08
czy też muszę się fatygować na pocztę z mot-em aby go pokazać pani w okienku?
Jak masz wszystko pico bello to w czym problem??? masz sprawę załatwioną od razu...a nie jakieś tam pie....*on-line

Chyba będę pierwszy co samochód z Polski wywozi
przemyśl to trzy razy czy warto... i czy to ma jakikolwiek sens - jak dla mnie to bez sensu takie coś.

TommyHH
15-02-2008, 20:21
To fajny klasyk. Stoi smutny w garażu:papa: Tylko rok nim jeździłem i lubiłem pogrzebać przy nim. Tutaj takiego już nie kupię, a w Polsce sprzedam to na waciki będzie...

GAWLAK
15-02-2008, 20:25
to napisz jaki to klasyk ;)

TommyHH
15-02-2008, 21:26
Golf II GTI. Ostatni rok produkcji tj. 91 1.8 pełny wtrysk. Stan oryginalny (oprócz kół)

GAWLAK
15-02-2008, 21:28
to zaden klasyk
w pelnym tego slowa znaczeniu
golf I GTI to klasyk
ale nie golf II

ubezpiecz na przejazd i kombinuj z rejestracja w polsce
teraz sie cos pozmienialo
ale nikt nie wie co ;)

Dzidek Gb
15-02-2008, 21:29
Golf II GTI. Ostatni rok produkcji tj. 91 1.8 pełny wtrysk. Stan oryginalny (oprócz kół)
zostaw go w Polsce a ja Ci koła do niego załatwię:lol2::lol2:
I jaki to klasyk ??? I Cabrio to może...ale dwa na szrocie stoją to raczej nie.

TommyHH
15-02-2008, 21:40
jak stoją na szrocie - to masz racje - raczej nie.
Syreny i Warszawy też stoją w przeważającej większości na szrocie, co nie świadczy o tym, że to nie "klasyki".
Mi chodzi o to, że takich aut wiele już nie ma, a mój jest w stanie oryginalnym i zadbanym. Ja zwracam uwagę na takie samochody a na nówki spod znaku np. BMW, Mesiek, Lexus i niech tam sobie każdy coś doda od siebie - niekoniecznie, bo to porusza się tutaj hurtem po drogach. Na nowe Astony Martiny tylko patrzę - bo starych nie ma :D :D :D .I nie chcę, żeby tam stał w garażu. Uważam, że przyjemniej się nim jeździ niż moją Viki, a że nie ma żadnego wypasu - kwestia tego co kto lubi. Tutaj raczej używamy samochodów jak zapalniczki, czy lodówki czyli przedmiotów codziennego użytku, więc mało kto zwraca na to uwagę.
Ps. Przypomniało mi się, że ta staroć ma szyber-dach, czego w mojej Viki mi brakuje:confused: i wiem co napiszecie, ale nie chce mi się wstawiać-skórka nie warta wyprawki.

TommyHH
15-02-2008, 21:43
[quote=Dzidek Gb;564168]zostaw go w Polsce a ja Ci koła do niego załatwię:lol2::lol2:
Dzięki, stoi na kołach. A zimówki są oryginalne.:p
Po co mój samochód ma zostać tam, dokąd ja nie wracam?

Dzidek Gb
15-02-2008, 22:07
ak stoją na szrocie - to masz racje - raczej nie. Syreny i Warszawy
..tu jesteś w błędzie co do rynku krajowego:ct:

TommyHH
15-02-2008, 22:25
..tu jesteś w błędzie co do rynku krajowego:ct:
? Nie bardzo rozumiem gdzie ten błąd. Lubię nasze klasyki. Szczególnym sentymentem darzę Warszawę 223. Próbowałem coś takiego znaleźć w oryginałce, ale gość, co miał sprzęt warty uwagi (zachował się z 15 lat chyba w stogu siana) krzyczał 8000 zł dwa lata temu. +pewnie remont + starania na przeglądach, bo ja chciałem tym jeździć na codzień.
Wracając do golfa, to mam w UK trochę więcej czasu niż w Polsce. Są automobilkluby etc.,etc. Chcę też spędzać jakoś czas wolny. Dlaczego nie? A myślałem nad tym nie 3 razy i nie dziesięć.
Jeden lubi zbierać znaczki, drugi woli jak mu pietruszka rośnie w ogrodzie.:D

Dzidek Gb
16-02-2008, 00:00
:lol2::luz::D


Nie bardzo rozumiem gdzie ten błąd


to mam w UK trochę więcej czasu niż w Polsce.
Chcę też spędzać jakoś czas wolny
albo http://img227.imageshack.us/img227/4696/180pxredwineglasyw2.jpg

TommyHH
16-02-2008, 00:05
Tego już dokonałem. Nie bawi mnie już tak mocno.
A kolorek Jak Beauiolaise 1992! Najlepsze było. Codzień wiadro rozlewane chochelką w blaszane kubki! To se ne wrati!

zybi
17-02-2008, 22:04
TommyHH nie pisz postow jeden pod drugim tylko je edytuj
a wyrejestrowac w PL nie mozesz .Mozesz fikcyjnie go sprzedac i wtedy wyrejestruja,albo zalatwic papiery ze zlomu to tez wyrejestruja ;)