PDA

Zobacz pełną wersję : zlamalem kluczyk - pomocy


tequila9
08-02-2008, 20:23
hej mam pytanie bo wlasnie ulamalem kluczyk od mojej viki na szczescie nie w stacyjce na nieszczescie ceny sa w funtach:eek:
Moze wiecie jak obejsc katastrofalne ceny i co robic dalej bo i tak mnie wykasowali za holowanie czy to da sie zrobic tylko w service ?
temat zapodalem tez w dziele technika VC
pozdr.

Dzidek Gb
08-02-2008, 20:29
A masz Car Pass

tequila9
08-02-2008, 20:32
mam

Dzidek Gb
08-02-2008, 20:37
To idz do pierwszego lepszego warsztatu (dobrego) co dorabiają klucze i powinni Ci to dorobić z pestką za powiedzmy 40 funtów .
...tylko nie panikuj
Ps ...mam nadzieje że masz resztki kluczyka

tequila9
08-02-2008, 20:42
no i tu wlasnie jest problem bo zostalo mi tylko polowa a druga wcielo.

Dzidek Gb
08-02-2008, 20:48
a druga wcielo.
to... wątpię czy ktoś ma szklaną kule na chodzie:(
Nic Ci nie pozostaje jak ASO bo oni mają wzorce kluczy w/g numerów.
Nie ma innej możliwości...no chyba że wizyta na szrocie ale to ...gorsze niż ASO.

tequila9
08-02-2008, 21:21
wlasnie cudem znalazlem i mam caly tzn. w dwoch czesciach a myslalem ze zgubilem sorki ale mialem dzisiaj niezla jazde najpierw wracajac z pracy zlapalem gume i zjechalem zeby zmienic kolo no i tu zaczely sie schody bo mialem 15 min na odebranie synka z przedszkola wiec szybko zaczolem zdejmowac te czarne kapselki na srubach od kola wlasnie tym kluczem i sie bydlak zgial wiec dlugo nie myslac wyprostowalem go - "na amen" poczekalem 2 godziny na holowanie i jeszcze jak by bylo malo zabulilem 107 funtow za ta usluge w miedzy czasie ASO uswiadomilo mnie o cenie ok 150 f z zaprogramowaniem ale auto im trzeba dostarczyc a ja pytam jak-znowu za 107 funciakow bo kierownica jest zblokowana wiec na linke nie pociagnie . jedyny pozytyw to to ze mnam obie czesci klucza tylko zapytam czy przeprogramowanie dotyczy kompa w aucie i czy musze szukac warsztatu z techem bo tak by mi to wygladalo.
przestrogi dla innych -
1. klucz to nie srubokrety
2. miej zawsze zapasowy w domu
3. jak kupujesz insurance to zawsze z breakdown i recovery u mnie raptem 7 f wiecej na miech a macie full service na caly rok
4. nie panikuj
5. po takim dniu wez goracy prysznic i napij sie browara jutro tez bedzie dzien:smoke:

Dzidek Gb
08-02-2008, 21:34
i napij sie browara
no to zaraz ide jak wrócę to Ci napiszę o twoich spostrzeżeniach.
Ja też kiedyś zgubiłem kluczyk:D
Ale miałem drugi..:luz:

Ps
10min.

Czowa
08-02-2008, 21:36
1. klucz to nie srubokrety 2. miej zawsze zapasowy w domu 3. jak kupujesz insurance to zawsze z breakdown i recovery u mnie raptem 7 f wiecej na miech a macie full service na caly rok 4. nie panikuj 5. po takim dniu wez goracy prysznic i napij sie browara jutro tez bedzie dzien

6. Zarabiasz w funtach płać w funtach.:D

Dzidek Gb
08-02-2008, 21:54
6. Zarabiasz w funtach płać w funtach.
7. masz łeb i...* to kombinuj

to tak brutalnie było..


Wez te dwa kawałki i idż do klucznika , on będzie wiedział co zrobić.
Jak nie znasz ...mowy znaków weż sobie kogoś co ma bajer( po angielsku:ct:) i na pewno dacie rady.

tequila9
08-02-2008, 23:19
no i oswiecilo rozebralem kluczyk i rada dla wszystkich jesli sie myle niech mnie ktos poprawi immobilaizer to immobilaizer a kluczyk to kluczyk i nie ma mowy o zadnym przeprogramowywaniu auta chyba ze na leniucha w service dzieki wam wszystkim za naprowadzenie nie bylo to latwe ale skutek jest wymierny ,a na pytanie co teraz zrobie to ide jutro do pana co dorabia klucze i jak zadziala to mala prowokacja w service vauxhala z ukryta kamera i do sadu z oskarzeniem o probe wyludzenia kasy bo wedlug mojego znajomego prawnika pod ten czyn to podpada------------------a jak angoli w rogi trzeba walic:D :dance: ludzie ratunku zwariowal:secret:

Dzidek Gb
09-02-2008, 00:22
service vauxhala z ukryta kamera i do sadu z oskarzeniem
....chyba sobie jaja robisz.

Padinio
09-02-2008, 15:31
jak masz stary kluczyk .. to go rozbierasz.. w srodku masz male czarne "***no"" to jest wlasnie immo... choiwasz do sejfu .. idziesz do kolesia co dorabia klucze jak masz "sparkey"(czy jakos tak sie to zwie) to Ci dorobi bez problemu za 25 funtow...(kolega dorabial do astry ostatnio)

pozniej w nowym kluczyku ....(jakims cudem) umieszczasz...to "***no" i po imprezie...

Klucz w Vaux-ie do astry 2001 z programowaniem 105 funtow... a ze 150... to chyba pozlacany....:D
nie ma mowy o zadnym przeprogramowywaniu auta
Auta sie nie programuje tylko ta kostke ktora jest w kluczyku...

Nastepnym razem wez ze soba tlumacz od angielskiego... a nie pisz ze Cie chca na kase naciagac!!:czytaj:
....chyba sobie jaja robisz.

No typowy "polaczek" w UK :lol2:

mkaminski100
11-02-2008, 15:36
O ile sie orientuje to serwis dorabia NOWY klucz co sie wiaze z zakupem kluczyka wraz z kostka immobilisera, docieciem go i zaprogramowaniem do Twojego auta. Serwis nie naprawia kluczy i nie mysl, ze zmusisz ich do tego, jako, ze kostka jest intergralna czescia klucza.
Mozesz nie lubiec serwisu lub nieakceptowac ich cen, ale jedyne co mozesz im zrobic to nie kupowac tam.
Wg mnie to zrob od razu dwa klucze, to bedziesz mial zapas. Vectra C jest na CAN wiec programowanie OpelScannerem odpada, zostaje tylko TECH a za to ludzie sobie licza. Jesli wiec bedziesz robil nowy klucz i bedziesz go chcial zaprogramowac (lub nie uda Ci sie wyciagnac immo ze starego) to moge dac namiar na ludzi ktorzy zgrywaja to za 20-30 funtow. Sam klucz (czysty) mozesz kupic na ebay lub od firmy - bedzie tanszy niz od "klucznika".

tequila9
11-02-2008, 20:54
Sprawa zakonczona. Kluczyk dorobilo te samo ASO co bylem w piatek wieczorem tylko ze w sobote rano i nie ma mowy o programowaniu czego kolwiek.
Odnosnie immo. to nie zgodze sie z niektorymi opinniami przynajmniej w moim modelu VC nie ma zadnej kostki wewnatrz tylko immo. jest w drugiej czesci tzn. w pilocie zgadza sie natomiast to co kolega pisze o astrze takowa kosteczka jest sam sprawdzalem to. W pewnej firmie dorabiajacej klucze najpierw przeskanowali klucz i czysto, nastepnie pilocik i jest chip philipsa. Uzywajac tych argumentow pan w ASO bez wiekszych problemow wycial mi sam kluczyk w ciagu 10 minut, 47 funtow i po problemie . Pytam wiec dlaczego ASO w LEEDS tak pogrywa czy jest to calkowity brak wiedzy osob w dziale obslugi klienta a moze tylko lenistwo osob tam pracujacych, wiem jedno ze moglem uniknac kosztow holowania gdyby ASO okazalo sie w porzo na samym poczatku.Jeszcze jedno w calym Leeds nie ma szans na dorobienia samego klucz lub kompletu z pilotem (nie wliczajac ASO ) jak to jeden angol powiedzial ze wzgledu na w/w chip philipsa?!

ps. jak bym wam pokazal co pani z tego ASO wskazala na immo to byscie sie polali ze smiechu:lol2:

mkaminski100
12-02-2008, 14:01
Moze sie myle, ale jezeli masz VC do 2006 roku to masz taki sam klucz jak ma Vectra (plaski) , mozesz miec 2 lub 3 przycicki (bagaznik), ale oprocz tego klucze sa takie same. Jesli wiec jest to taki klucz jaki byl dawany w 99.9% Opli/Vx w tym czasie to pastylke immo masz przy grocie klucza. Otworz klucz i bedzie on w czesci z grotem a nie z alarmem (centralnym zamkiem).
Centralke tez sie programuje, ale sam immobiliser jest osobno i tez musi byc zaprogramowany lub przelozony jesli sie uda (kiedys probowalem ze starym kluczem i byl zaklejony wiec pekl).
Dalej nie rozumiem dlaczego masz pretensje do VX. Za to, ze holowali Ci auto a nie zaproponowali dorobienia klucza?