PDA

Zobacz pełną wersję : Road Tax rodacy pomozcie! odwdziecze sie :)


tomasz_tomi19
05-02-2008, 08:48
Witam. Mam maławy problem, gdyz: mieszkalem w angli troche (crawley) kupilem tam samochod bez TAXU, aby nim wrocic do polski musiałem zakupic tax za 99F na pol roku :/ zakupilem go 6 grudnia i jest wazny do konca maja. przyjechalem do polski, samochod sprzedałem na zyletki a tak mi został. szkoda mi zaprzepascic tej kasy:/ ciezko na nia pracowałem:/ i lezy mi ten tax w domu. jest jakas mozliwosc abym odzyskał jakakolwiek czesc tej kasy? moze jakies odesłanie im tego taxu a oni niech moze zwroca kase:/ bardzo prosze o pomoc, odwdziecze sie:)
moje gg: 6505591

moby75
05-02-2008, 09:25
wyrejestruj auto w anglii przez dvla,może coś zwracają ,nie wiem na pewno czy zwracają ,ale jak nie wyrejestrujesz to na pewno bada sie upominac o kolejny :)

mkaminski100
05-02-2008, 10:08
Mozna wyrejestrowac auto (SORN) lub wypelnic kwit eksportu (ktory powinienes dawno zrobic ) i poprosic o zwrot TAXu. Oddaja w pelnych miesiachach.
Jesli nie wypelniles nic beda sie upominali o auto, bo wg dokumentow jest nadal zarejestrowane!
Najczesciej podatek mozesz odzyskac bez sprzedazy auta. Wiele aut nie ma juz podatku lub jest przeniesiony na inne auto przed sprzedaza.
Koniec jezyka za przewodnika. Telefon w dlon i zapytaj sie w DVLA jak to teraz zalatwic.

tomasz_tomi19
05-02-2008, 15:16
fajnie powiedziec bierz i dzwon:P mam cały dokument rejestracyjny samochodu na poprzedniego wlasciciela. co mam teraz zrobic? wypisac dane eksportowe i wysłąc papier do dvla? nadmieniam iz jestem teraz w polsce. i nie bede wracał do angli. ze strony dvla sciagnałem formularz V14. wiem cos ze jego trzeba wypełnic przykleic tax i wysłac. ale tam nie jest podane nic o moich danych konta itd wiec gdzie oni mi przesla zwrocona kasE?

animals66
05-02-2008, 19:39
musisz wyslac kawalek dowodu rej. dotyczacy eksportu do dvla , ale musisz podac angielski adres , nie mozesz miec calego dow.rej. tylko kawalek bo wlasciciel musial sobie zostawic ten na ktorym zostaly wpisane twoje dane przy zakupie i gdzie sie podpisales