PDA

Zobacz pełną wersję : karty kredytowe


seba
09-01-2008, 16:28
kto z was ma , uzywa i jest zdowolony. najlepiej te z lloydsa. pytam bo chca mi wcisnac i tak polecaja ze juz sam nie wiem jak to jest i jak to dziala

GAWLAK
09-01-2008, 17:26
najlepiej nie miec ;)
a jak juz to patrz na oprocentowanie i warunki
a nie na firme czy bank ;)

Bury
09-01-2008, 17:32
Mi tez wciskają non stop,ale póki nie potrzeba to nie biorę.
Jak będzie potrzebna to...wrócę do Polski :)

jacekw
09-01-2008, 20:07
mi tez probowali wcisnac ale nie biore bo lepiej nie miec przynajmniej nie kusi :P

wwroblik
10-01-2008, 10:06
a ja uwazam ze lepiej miec, jak lezy i nie uzywasz to nic nie kosztuje, a dzieki uzywaniu karty (i splacaniu w terminie) poprawiasz sobie wiarygodnosc kredytowa (credit score - czy jakos tak).
Czasami moze tez pomoc w trudnych sytuacjach, pol roku wczesniej mialem dolek finansowy, kasa poszla na chate, na auto a do wyplaty zostalo 15 dni. Wtedy nie musisz biegac po znajomych i pozyczac poprostu uzywasz karty - masz 30 dni na splacenie.
Na poczatek dostalem £500 limitu na karcie i 22%, moj kolo ma £4000 i oprocentowanie ok 15%, naprawde czasami moze to uratowac tylek.
Ja polecam.

mareksad
11-01-2008, 09:54
w lloyds nie mozna miec i nie korzystac, trzeba dokonac zakupu za pomoca karty bo inaczej ja zablokuja. ja mam w lloydsie karte advance visa, oprocentowanie oszywiscie nie jest korzystne ale jak wydasz tak do1000 z tej karty to jeszcze spoko, gorzej jak niektorzy dostaja 3000 limitu i wydaja np2800, to potem nie nadazysz splacac. druga bardzo wazna wedlug mnie rzecza jest to ze jak masz karte kredytowa to masz pozniej historie kredytowa i jakbys chcial wziasc jakis powazny kredyt to jest latwiej wtedy. wedlug mnie dobrze jest miec taka karte.

piwo__
12-01-2008, 22:45
Bardzo dobra sprawa, jednak niestety pozniej trzeba splacic. :P Wiele bankow oferuje zerowe oprocentowanie nawet na 9 miechow. Ale czy takie cos jest potrzebne? Zdecydowanie za bardzo kusi.

seba
13-01-2008, 03:16
w lloyds nie mozna miec i nie korzystac, trzeba dokonac zakupu za pomoca karty bo inaczej ja zablokuja. ja mam w lloydsie karte advance visa, oprocentowanie oszywiscie nie jest korzystne ale jak wydasz tak do1000 z tej karty to jeszcze spoko, gorzej jak niektorzy dostaja 3000 limitu i wydaja np2800, to potem nie nadazysz splacac. druga bardzo wazna wedlug mnie rzecza jest to ze jak masz karte kredytowa to masz pozniej historie kredytowa i jakbys chcial wziasc jakis powazny kredyt to jest latwiej wtedy. wedlug mnie dobrze jest miec taka karte.

dzieki, bardzo obszerne info . wlasnie oto mi chodzilo min. tylko jeszcze jak z tym splacaniem jest. nie mowie ze chc wziasc kredyt ale moze wrto taka karte posiadac na tzw. czarna godzine. wiem ze jakis okres jest bez odsetek a pozniej minimalna rata przez jakis czas ......

mareksad
13-01-2008, 22:30
z takim splacaniem np 9 miesiecy 0% albo inne gratisy to i tak sciema. splacic i tak trzeba a bank musi na tobie zarobic. zadna karta nie bedzie korzystniejsza od kredytu. jesli masz silna wole to brac karte jak daja:lol2:

Dzidek Gb
14-01-2008, 06:35
Ja mam i wzietą pożyczkę i mam dwie karty kredytowe i nie narzekam.