PDA

Zobacz pełną wersję : Nawigacja - co sądzicie?


TommyHH
14-11-2007, 21:27
Witam!
Wybieram się na święta do Polski i chcę coś kupić co nie poprowadzi. Co myślicie o tym? Może ktoś z Was ten model ma?
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5041332/Trail/C%24cip%3D1500006333.Garden%2C%2BDIY%2Band%2Bleisu re%3EC%24cip%3D1500006433.Sat%2BNav%2Band%2Balert% 2Bsystems.htm

Dodam, że w dodatku do katalogu drukowanym jest opis, że zawiera mapy 25 krajów (w tym UK i IRL), myślicie że Polskę ma? W Polsce trafię, ale jakby miał to lepiej.

Bury
14-11-2007, 22:11
Ja bym tego nie kupił.
A dokładniej poczytaj sobie w odpowiednim dziale co użytkownicy myślą o róznych nawigacjach.

Piteron
14-11-2007, 23:01
każda nawigacja doprowadzi do celu,a że będzie kazała skręcić w las to już inna sprawa
tej nie znam,ale z doświadczenia wiem że dobre są na silniku I-GO(np Mio)
http://www.allegro.pl/item266311303_super_nawigacja_gps_mio_c510_europa_ i_polska_.html
jeśli już naprawdę chcesz kupić nawigację a nie PDA to zwracaj uwagę jaka jest zainstalowana mapa,często się zdarza że aktualizacje są albo nie osiągalne,albo nie kompatybilne z urządzeniem,a zainstalowane mapy często zawierają mapy w wersji przejazdowej,co sprawdza się średnio,szczególnie w PL

PermBan
14-11-2007, 23:26
Kup sobie jakiegos TomToma. 700-tki troche potanialy. Dwa razy bylem z "nia" w Polsce. Nie zawiodla.
Fakt ze w Polsce raczej z nawigacja ciezko pojezdzic, ale za to na postoju nawet sobie jakiegos DivX-a zobaczysz.:p

Pelnych jego mozliwosci nie bede opisywal bo prowizji z tego nie mam, ale procesor 400Mhz, "twardziel" i 64 RAM-y, jesli chodzi o nawigacje to jak dla mnie WYPAS.

Kazio_wichura
15-11-2007, 18:55
eee niema to jak zwykla mapa :] tez jade do pl na swieta i chociaz kuzyn ma tomtoma to zapalniczka mi nie dziala wiec jak za starych dobrych czasow mapa w lape i do boju :D

GAWLAK
15-11-2007, 19:25
eee niema to jak zwykla mapa :] tez jade do pl na swieta i chociaz kuzyn ma tomtoma to zapalniczka mi nie dziala wiec jak za starych dobrych czasow mapa w lape i do boju :D
ze masz mape to juz sukces
ja pierwszy raz wracalem do PL bez ;)
i jakos sie udalo :D

Bury
15-11-2007, 21:04
eee niema to jak zwykla mapa :] tez jade do pl na swieta i chociaz kuzyn ma tomtoma to zapalniczka mi nie dziala wiec jak za starych dobrych czasow mapa w lape i do boju :D

ale raz z mapą przejedziesz to potem ani mapy ani nawigacji nie trzeba,
a jak jedziesz pierwszy raz i ślepo patrzysz w ekranik to drogi nie zapamiętasz :)

TommyHH
15-11-2007, 21:52
Ponoć to niezły sprzęt w swojej cenie (poczytałem trochę dzisiaj), ale mapy Polski nie ma to i nie wezmę, tym bardziej, że z dnia na dzień na ryj lecą ceny Garmina i Navmana. Poczekam jeszcze do grudnia...

Justice
16-11-2007, 13:30
Odpusc sobie wynalazki tego typu...
Zainwestuj pieniazki w sprzet, ktory bedzie Tobie sluzyl dlugie lata (pomijam tu postep technologiczny, ale urzadzenie to dalej bedzie speniac swoja funkcje, czyli pokazanie drogi z punktu A do punktu B).
Proponuje zwrocic uwage na dostepnosc map i ich cen, serwis, a takze uaktualnienia zarowno samego oprogramowania jak i map...
a pod tym wzgledem jedynie TomTom i Garmin moga byc brane pod uwage.

Osobiscie wybralbym najtansza wersje TomTom`a (biorac pod uwage kwote jaka gotowy jestes przeznaczyc na nawigacje, ktora podales nam w linku). Z pewnoscia bedziesz zadowolony i bedzie dlugo Tobie sluzyc.

TommyHH
16-11-2007, 20:15
A jeśli Garmin to czemu nie Navman? Z opinii moich znajomych wynika, że są 100% zadowoleni. Może trochę nie ufamy nowościom, a marki się wyrabiają jak np. 10 lat temu samsung a potem np LG. W zależności o jakiego rodzaju przeznaczenia wyrobach mówimy oczywiście.

mkaminski100
17-11-2007, 08:32
Ja Garmina nie znam, ale wiem, ze Navman sprawdza sie jak TomTom i mapy tez podobno sa aktualne. Widzialem test Navmana i TomToma i "Tomek" w sumie byl bardzo porownywalny do Navmana.

PermBan
17-11-2007, 09:05
i ślepo patrzysz w ekranik to drogi nie zapamiętasz :)
Ja tam proponuje ZAWSZE patrzec na droge.
Mi Kaska (taki mam glos ustawiony) szepcze jaka droge proponuje i tyle.
Droge ciezko zapamietac, bo stale jakies modernizacje (nie mylic z Polska), a jesli chodzi o mapy, radary i pozostale POI- to fora dzialaja tak samo doskonale jak "VU", po za tym sa torenty, DC++ i mnostwo innego softu, ktory pomoze zaktualizowac nam navi i zapchac "jej" pamiec.
Zapalniczke mam wolna, bo wpialem sie z "Kasia" pod oswietlenie schowka, a dodatkowe gniazdo zamontowalem w tylnej pólce. Laptop, lodowka, komorki i inne duperele (prad jest tam stale).
http://img254.imageshack.us/img254/3302/2007111708562kb3.th.jpg (http://img254.imageshack.us/my.php?image=2007111708562kb3.jpg)
zrobione od strony bagaznika.

Bury
17-11-2007, 09:27
Ja tam proponuje ZAWSZE patrzec na droge.

Dzięki za podpowiedź,bardzo cenna uwaga.
Miałem na myśli to,że jadąc z nawigacją mniej patrzymy na znaki i szczegóły które pomogłyby nam zapamiętać drogę.
A czy drogę do Polski ciężko pamiętać??
Proponuję raz pojechać bez nawigacji :)

po za tym sa torenty, DC++ i mnostwo innego softu, ktory pomoze zaktualizowac nam navi i zapchac "jej" pamiec.

na VU nie promujemy piractwa:nono:

mkaminski100
17-11-2007, 10:47
Brat jezdzi troche i szukal dodatkowych POI ze stacjami LPG w Europie. Znalazl w Polsce ale do Europy mu sie nie udalo.

zybi
17-11-2007, 15:11
mysle ze tomtom to 100% dobry i jedyny wlasciwy wybor :)

PermBan
17-11-2007, 19:47
na VU nie promujemy piractwa

Tam tylko mozesz sprawdzic co Ci brakuje i co juz jest dostepne ;)

jacekw
20-11-2007, 11:54
tomtom albo mio a jak jestes wybredny to kup se palmtopa z gps i wgrasz sobie jaki chcesz program do nawigacji.tomtom jest jednym z najlepszych na rynku gps i chyba nikt nie moze na niego narzekac.

Harnas28
25-11-2007, 11:45
Ja mam Garmin nuvi 250 i na razie nie narzekam.W UK spisuje sie swietnie.Za 3 miechy jade do Polski to zobaczymy.Mysle ze to dobrze wydane 170£

cinekscorpio
25-11-2007, 12:53
ja uzywam Navmana z mapami TomTom-a(mapy calej europy),koszt na ebay okolo 70 f, prowadzi bardzo dobrze,nawet w Polsce spisal sie ok.:D

TommyHH
25-11-2007, 14:04
Mam pytanie do Harnasia 28. Ja też skłaniam się ku temu modelowi w tej chwili. Argos ma go za 180 funtów a Amazon za 115. Niemniej to ten sam model. Wiem że w praktyce nie sprawdzałeś go w Europie, ale może mógłbyś coś powiedzieć, czy jakbyś wpisał nazwę miasta w Polsce, czy też kod pocztowy, to czy potrafi znaleźć punkt docelowy. Zarówno argos jak i amazon podają, że ten model ma mapy całej Europy.

Harnas28
25-11-2007, 14:25
Wpisalem swoj kod w Polsce i znalazl bez problemu a jest to male miasteczko w malopolsce.Jak powiekszylem mape to wszystkie malutkie wioski wokol tez byly.Tylko czas dojazdu podaje jakis dziwny,ale mysle ze to przez to ze nie wie ile mi zejdzie z przeprawa na kontynent