PDA

Zobacz pełną wersję : nie o samochodach ale tez wazne


seba
09-11-2007, 07:20
jest tu info. o benefitach i creditach na dzieci
http://www.thechildrensmutual.co.uk/default.aspx?page=555&onid=seogooz33

mkaminski100
09-11-2007, 10:55
Kiedys bylo tak, ze dzieci nie urodzone w Anglii nie otrzymaja Child Trust Fund. Sprawdone w praktyce. Tylko dzieci urodzone tutaj maja do tego prawo. Moze teraz cos zmienili, ale koledze odmowiono.
Child benefit nalezy sie kazdemu dzieciu ale, uwaga, teraz zanim wydana zostanei decyzja sprawdzaja, czy na dziecko nie brany jest zasilek w Polscke. Trzeba wypelnic dokumenty plus detale z Polski. trwa to dosc dlugo, ale placa od daty kiedy nalezy sie zasilek (wyrownanie).

Dzidek Gb
10-11-2007, 22:40
ze dzieci nie urodzone w Anglii nie otrzymaja
jak sobie załatwisz to otrzymają.
I nawet na takie co się urodziły w Polsce a tata jest za w Angli
I nawet National Insurance Number można dostać będąc w Polsce....nie wstawiam kitu bo znam taką osobę osobiście.
Anglia sama w sobie ma bardzo złożoną a za razem bardzo skomplikowaną strukturę zarządzania na poziomie administracji publicznej.

GAWLAK
10-11-2007, 22:41
Dzidek child benefit to tak
ale nie child trust ;)

Dzidek Gb
10-11-2007, 22:47
ale nie child trust
może i nie ...nie wiem nie mam dzieci:smoke:

moby75
10-11-2007, 23:08
Dzidek child benefit to tak
ale nie child trust ;)

he he ja mam trust found dla mojego,bez zadnych ceregieli i pytań,mały urodzony tutaj i od razu dostałem czek od państwa 250 f ,na pierwszą wpłate:D

wchodzisz na stronke swojego banku ,szukasz czy maja trust found,zapisujesz i tyle ,potem trzeba i wysłać ten czek,po sprawie

GAWLAK
10-11-2007, 23:09
bo maly sie urodzil w UK
dlatego nie miales problemow ;)

moby75
10-11-2007, 23:19
bo maly sie urodzil w UK
dlatego nie miales problemow ;)
no przecież napisałem dlaczego:D

cinekscorpio
11-11-2007, 09:39
dobrze ze koledzy doswiadczeni ;) mi te informacje przydadza sie w kwietniu:o (kwiecien 20 ,planowany termin), pozdrawiam :D

mkaminski100
12-11-2007, 13:43
Widzialem wlasnie pismo, ze dziecko nie jest urodzone w Anglii wiec nie moga wydac tych 250 funtow. To dziwne, bo rezydentem jest.
Co do tych kombinacji to jak napisalem - teraz jak wysyla sie pierwszy zestaw dokumentow i sprawdza, zes Polak, to dostajesz kolejny komplet, w ktorym podajesz dane z Polski (NIP, PESEL, US itp). Wtedy oni kontakuja sie z urzedami w Polsce i sprawdzaja czy nie dostajesz takich dodatkow w Polsce. Trwa to dlugo, ale pieniadze za ten czas zwloki tez placa. Jest za duzo imigrantow i powoli koncza sie czasy kiedy na ladne oczy mozna bylo wiele dostac. Tak, tez znam takich co za frajer pobierali wszelkie zasilki w Anglii i w Polsce. Angielskie urzedy tez powoli ich poznaja ;)

GAWLAK
12-11-2007, 17:57
Widzialem wlasnie pismo, ze dziecko nie jest urodzone w Anglii wiec nie moga wydac tych 250 funtow
przeczytaj dokladnie ten artykul
jak sie urodzi w UK to dostanie
zreszta sam o tym wyzej napisales ;)

rezydentura nie ma nic do tego

mkaminski100
12-11-2007, 19:35
Tam jest właśnie tylko napisane, że musi się urodzić po 1 września 2002. Nie piszą gdzie.
Ja napisałem tylko jaka jest interpretacja przepisu przez urząd.
Teraz jest problem kto ma rację.

GAWLAK
12-11-2007, 19:37
jak zwykle urzad ;)

ja mam problem z banki
moja corka jest z 98 ;)