PDA

Zobacz pełną wersję : Warto sprawdzic nowa oferte ubezepieczenia niz przedluzac stara.


mkaminski100
11-09-2007, 09:54
Mam ubezpieczone auto w Directline. Poniewaz bralem na raty wiec calosci za rok zaplacilem cos kolo 750 funtow. Samo ubezpieczenie kosztowalo ok 70 funtow mniej. Zbliza sie koniec mojego ubezpieczenia, wiec postanowilem sprawdzic co mi zaoferuja. Zrobilem wiec wycene online i wyszlo, ze teraz juz zaplace tylko 520 funtow. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy dostalem od nich pismo z gratulacjami, ze jestem juz "Named Driver" i teraz musze zaplacic "tylko" 630, a jesli wezme na raty to ponad 700. Przetarlem oczy i znow zrobilem wycene swojego auta. Wyszlo 480 funtow i przy ratach 0% odsetek!. No myslalem, ze sie wsciekne.
Kolejny raz przekonalem sie, ze w Anglii wszystko zalezy od przypadku i czesto "psim swadem" mozna mnostwo kasy zaoszczedzic.
Zanim przedluzycie swoja polise zobaczcie nowa!
No i jeszcze pytanie. Podobno bylo poruszane, ale nie znalazlem odpowiedzi, a firmy ubezpeiczeniowe podaja rozne informacje. Jesli jade do Polski (poza granice UK) to podobno odowiazuje mnie jedynie OC czyli nie otrzymam pieniedzy za swoja szkode i kradziez auta. Czy zatem trzeba zglaszac wyjazd do ubezpieczyciela i czy tylko informacyjne czy aby polisa w ogole dzialala i czy aby miec pelne ubezpieczenie wystarczy zglosic fakt wyjazdu czy trzeba wykopowac dodatkowe ubezpiecznie?

Bury
11-09-2007, 18:05
Trzeba czytać uważnie warunki polisy.Różnie jest w różnych ubezpieczalniach.
W większości jest tak,że mając fully comp wyjeżdżając za granicę masz tylko third party,wtedy nic nie zgłaszasz a jedziesz z OC.Chcąc pełne za granicą niektóre firmy wymagają dopłaty inne nie.

Eryk1
29-10-2007, 22:15
No ale jak masz third party & fire to tez jestes chroniony i masz ubezpieczenie w razie kradziezy wiec nie jest to tak jakbys mial oc.

GAWLAK
29-10-2007, 23:01
od kradziezy i pozaru
to sie zgadza
ale nie od wypadku ;)
a to sie zdaza niestety