PDA

Zobacz pełną wersję : własne m w UK


osin78
24-08-2007, 22:08
:dance:Mamy własne M. i mnóstwo problemów , dlatego chciałbym zaapelować do braci VU o pomoc tudzież kilka rad na temat rachunków( prąd, woda, gas, cancil tax itp.) Jak to wygląda u was? Chciałbym oszacować przyszłe wydatki.
Druga sprawa to meble , mebelki i ... akcesoria dla dziecka (pojawi się za 2 miesiące) - tu także jestem zielony:eek: i każda rada na wagę złota;)
Poza tym spotu dawno nie było ?!!!!!!!! więc.... Prezes.....:D

Dzidek Gb
24-08-2007, 22:22
Mamy własne M znaczy się co macie...własny dom...wynajmujecie flat,dom,pokój.Czy może macie z banku coś????

osin78
25-08-2007, 00:11
:D Mamy własne mieszkanie (54M2) w bloku i 25 lat na spłacenie:lol2: he he

G.Redman
25-08-2007, 03:23
Proponuje gaz i prąd płacić przez direct debit u mnie idzie tego 50Ł miesięcznie (po 25Ł, nieważne ile zużyje) dostawca: nPower

Woda - znowu direct debit 18Ł miesięcznie.

Cuncil tax - jest naliczany indywidualnie - w zależności od mieszkania, ilości mieszkańców, i takie tam.

Co do mebli to IKEA - tanie i dobre -
A o dziecku napiszę za jakieś 10 dni (termin porodu mojej lepszej połówki :D)

Dzidek Gb
25-08-2007, 08:29
(po 25Ł, nieważne ile zużyje) mnie się tez tak wydawało że nie ważne ile zużyję... płaciłem 30Ł a po dwóch latach przyszło wyrównanie 1480Ł do zapłaty.Tak że żebyś się nie zdziwił....Najlepiej jest płacić ze stanu licznika co miesiąc on line a oni przysyłają rachunek do domu i płacisz faktyczne zużycie.

osin78
25-08-2007, 11:24
mnie się tez tak wydawało
a możesz mi podać jakieś namiary na stronę internetową?
prawdę mówiąc jeszcze nie znam swojego dostawcy(prądu i gazu) i caekam na listy z rachunkami od nich/:rolleyes:
co do cancilu ,to wiem , że sami naliczają kwotę , ale nie wiem jak się z nimi kontaktować , (civic center czy coś innego?):)

moby75
25-08-2007, 11:49
Proponuje gaz i prąd płacić przez direct debit u mnie idzie tego 50Ł miesięcznie (po 25Ł, nieważne ile zużyje) dostawca: nPower

Woda - znowu direct debit 18Ł miesięcznie.

Cuncil tax - jest naliczany indywidualnie - w zależności od mieszkania, ilości mieszkańców, i takie tam.

Co do mebli to IKEA - tanie i dobre -
A o dziecku napiszę za jakieś 10 dni (termin porodu mojej lepszej połówki :D)

IKEA to shit ,nawet nie pisz takich rzeczy jak ja to mam czytać:D

moby75
25-08-2007, 11:52
mnie się tez tak wydawało
a możesz mi podać jakieś namiary na stronę internetową?
prawdę mówiąc jeszcze nie znam swojego dostawcy(prądu i gazu) i caekam na listy z rachunkami od nich/:rolleyes:
co do cancilu ,to wiem , że sami naliczają kwotę , ale nie wiem jak się z nimi kontaktować , (civic center czy coś innego?):)
city council,idź tam (ratusz czy coś takiego)zarejestruj sie poproś o karte do płacenia(możesz opłacać tax praktycznie wszędzie):)

G.Redman
25-08-2007, 13:27
IKEA to shit ,nawet nie pisz takich rzeczy jak ja to mam czytać:D


gównami gadasz :lol2: - ja mam wszystkie graty w chacie z ikei i nie narzekam.

yarek82
25-08-2007, 13:37
mnie się tez tak wydawało
a możesz mi podać jakieś namiary na stronę internetową?
prawdę mówiąc jeszcze nie znam swojego dostawcy(prądu i gazu) i caekam na listy z rachunkami od nich/:rolleyes:
co do cancilu ,to wiem , że sami naliczają kwotę , ale nie wiem jak się z nimi kontaktować , (civic center czy coś innego?):)



zadzwon do transco a oni ci powiedza kto jest dostawca.
co do rachunkow to plac wedlug licznikow bo ja tez sie przejechalem na direct d
jak ci przysla wyrownanie za zuzycie to nawet nie bedziesz wiedzial co i jak:eek:

Dzidek Gb
25-08-2007, 21:33
jak ci przysla wyrownanie za zuzycie to nawet nie bedziesz wiedzial co i jak... dokładnie tak jak piszesz , u mnie skończyło się tym że musiałem złożyć skargę na dostawcę... dało to tyle że zaniżyli mi kwotę jako zadość uczynienie i spłacam sobie w ratach przez dwa lata.A meble to jak kogo stać...KIEA nic nie napisze na ten temat , jest Argos,Tesco , sklepy z używanymi meblami( to chyba najlepsza opcja) , Carboot sale , profesjonalne sklepy meblowe , eBay.uk...wszystko zależy co chcesz i ile masz kasiory:D

moby75
25-08-2007, 21:54
... dokładnie tak jak piszesz , u mnie skończyło się tym że musiałem złożyć skargę na dostawcę... dało to tyle że zaniżyli mi kwotę jako zadość uczynienie i spłacam sobie w ratach przez dwa lata.A meble to jak kogo stać...KIEA nic nie napisze na ten temat , jest Argos,Tesco , sklepy z używanymi meblami( to chyba najlepsza opcja) , Carboot sale , profesjonalne sklepy meblowe , eBay.uk...wszystko zależy co chcesz i ile masz kasiory:D
a kuchenne ja ci zrobie z montażem :D

osin78
25-08-2007, 22:28
dzięki na razie :p
jak się obrobię to zapytam o akcesoria dla dziecka:peace:
a gdyby ktoś znał jakiś fajny meblowy (tudzież second hand z furniture) w Londynie (najlepiej płd-zach) to będę wdzięczny:)
NIECH MOC BęDZIE Z WAMI w ten dłuuugi weekend

osin78
25-08-2007, 22:36
apropos mebli- kuchnię mam wyposarzoną po poprzednim właścicielu:D
łazienka trochę cieknie- do wymiany bateria do prysznica , kilka kafelek, zawory od grzejnika i może zamiana kabiny prysznicowej na wannę:(
w przedpokoju -jako tako
Potrebuję duuuuuuuużej szafy do sypialni( najlepiej z zasuwanymi drzwiami):confused:
a do Livingroom'u jakis mały zestaw "wypoczynkowy":dance:
Całość trzeba by jeszcze pomalować --54m2-- więc poczekam aż zbiorę "środki" i ekipę

moby75
25-08-2007, 23:28
wyposarzenia dla dziecka terz nie kupój nowego tylko w second hand,no wiadomo prócz bótelek i takich tam ,ale łóżeczko,kołyske wózek za grosze wyrwiesz
p.s.sprzedam wózek QUINNY BUZZ
http://img488.imageshack.us/img488/5532/s73f1364wm8.jpg (http://imageshack.us)
By moby75 (http://profile.imageshack.us/user/moby75)
http://img169.imageshack.us/img169/9812/s73f1365ug5.jpg (http://imageshack.us)
By moby75 (http://profile.imageshack.us/user/moby75)
150 fuli ze wszystkimi dodatkami:)
tzn.adaptery do fotelika maxi cosi,śpiwór,koszyk na zakupy,pompka do kół,osłona przeciwdeszczowa w pokrowcu na dole

osin78
26-08-2007, 00:20
a czy ten wózek ma fotelik do auta ?
:p
i najważnejszde czy fotelik jest dla noworodka?

moby75
26-08-2007, 00:26
a czy ten wózek ma fotelik do auta ?
:p
i najważnejszde czy fotelik jest dla noworodka?
właśnie do tego wózka dopinasz zamiast siedziska fotelik firmy maxi cosi,po to te adaptery:)
a fotelik jest dla noworodka wtedy
jak nie wiesz jak to wygląda to sprawdź http://www.buzz.quinny.com/#

Dzidek Gb
26-08-2007, 07:26
Jak będziesz potrzebował fotelik dla dziecka to wal do mnie . Przecież jak by nie było pracuję w www.britax.co.uk i mogę kupować po atrakcyjnych cenach dla pracowników.
(http://www.britax.co.uk)

moby75
26-08-2007, 10:35
Jak będziesz potrzebował fotelik dla dziecka to wal do mnie . Przecież jak by nie było pracuję w www.britax.co.uk (http://www.britax.co.uk) i mogę kupować po atrakcyjnych cenach dla pracowników.
(http://www.britax.co.uk)
i w ten sposób osin ,dzieki forum urządzi się tanio w UK:D:D

tequila9
26-08-2007, 22:07
Mam takie male pytanie jak kupiles mieszkanie i jak poradziles sobie z tym tematem (ja jestem w trakcie ) bo pytania ktore zadajesz sa banalne.
Jestem ciekawy jak zalatwiles mortgage :confused: a nie wiesz jak sie placi city counsil czy prad czy gaz.
Nie wiem jak dlugo mieszkasz w uk (ja ponad 3 lata) ale zanim pytalem o mortgage to znalem odpowiedzi na wszystkie te pytania.
Polecam meble z Ikei - tanie i jakosc jest ok. Jesli chodzi o rachunki to place tylko z licznikow i tylko taki sposob uwazam za rozsadny natomiast counsil placilem zawsze dopiero gdy sie o niego upomnieli i nigdy nie musialem placic wstecz ale to dotyczylo wynajmowanych mieszkan z wlasnym pewnie jest inaczej.

osin78
27-08-2007, 00:30
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/21/Dom-i-Rodzina
w dużej mierze biorę wiadomości z tamtąd:peace:(poszukaj- mieszkanie w UK)
a w UK jestem rok i 10 miesięcy!!!! i staram się działać
z drugiej strony mam podporę żony- tzn fluent english i tak pomału do przodu
nie ukrywam że liczę na pomocne rady itp. forumowiczów VU -mam troche kocioł z mieszkaniem i Funcików trzeba też do domciu przynosić więcej, a w autko też by coś się zdało zainwestować, a...... samo życie:confused:
A wogóle to się jescczę pochwalę , że dziś obchodzimy z żoną 1 rocznicę ślubu (nieżle co?) więc do jutra. siemka:D

tequila9
27-08-2007, 10:56
Jak taka piekna rocznice macie :D to Wam zycze wszystkiego naj naj naj i nastepnych 100 latek razem. pozdro.

paniusia
30-08-2007, 14:29
tak czytam to wasze forum chlopaki, bo zamierzam kupic auto (vectre) mieszkam w bradford a poniewaz jestem kobita to forum traktuje jako zrodlo informacji technicznych. Generalnie sie nie odzywam, ale jak przecztalam pierwszy post rozpoczynajacy ten temat to malo nie zemdlalam. Kolego # masz zonke z perfekcyjnym ang., mieszkasz w uk ponad rok i ty nie wiesz jak sie placi c.tax, nie wiesz gdzie mozna sie zapytac o info - pewnie w warzywniaku. Njlepszym zrodlem takich informacji sa urzedy, bezposrednie firmy, gazety, wykorzystaj umiejetnosci zony !!!

moby75
30-08-2007, 19:07
tak czytam to wasze forum chlopaki, bo zamierzam kupic auto (vectre) mieszkam w bradford a poniewaz jestem kobita to forum traktuje jako zrodlo informacji technicznych. Generalnie sie nie odzywam, ale jak przecztalam pierwszy post rozpoczynajacy ten temat to malo nie zemdlalam. Kolego # masz zonke z perfekcyjnym ang., mieszkasz w uk ponad rok i ty nie wiesz jak sie placi c.tax, nie wiesz gdzie mozna sie zapytac o info - pewnie w warzywniaku. Njlepszym zrodlem takich informacji sa urzedy, bezposrednie firmy, gazety, wykorzystaj umiejetnosci zony !!!

zapraszam tutaj koleżankę http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=32339:D

G.Redman
30-08-2007, 21:45
tak czytam to wasze forum chlopaki, bo zamierzam kupic auto (vectre) mieszkam w bradford a poniewaz jestem kobita to forum traktuje jako zrodlo informacji technicznych. Generalnie sie nie odzywam, ale jak przecztalam pierwszy post rozpoczynajacy ten temat to malo nie zemdlalam. Kolego # masz zonke z perfekcyjnym ang., mieszkasz w uk ponad rok i ty nie wiesz jak sie placi c.tax, nie wiesz gdzie mozna sie zapytac o info - pewnie w warzywniaku. Njlepszym zrodlem takich informacji sa urzedy, bezposrednie firmy, gazety, wykorzystaj umiejetnosci zony !!!


W bradford powiadasz? To jak będzie jakiś problem z zakupem to wal do mnie, podjadę i udzielę rady, ocenie i takie tam.

osin78
31-08-2007, 00:32
tak czytam to wasze forum chlopaki, bo zamierzam kupic auto (vectre) mieszkam w bradford a poniewaz jestem kobita to forum traktuje jako zrodlo informacji technicznych. Generalnie sie nie odzywam, ale jak przecztalam pierwszy post rozpoczynajacy ten temat to malo nie zemdlalam. Kolego # masz zonke z perfekcyjnym ang., mieszkasz w uk ponad rok i ty nie wiesz jak sie placi c.tax, nie wiesz gdzie mozna sie zapytac o info - pewnie w warzywniaku. Njlepszym zrodlem takich informacji sa urzedy, bezposrednie firmy, gazety, wykorzystaj umiejetnosci zony !!!
kOLEżANKO KTO PYTA NIE BłADZI:cool: I PO TO JEST FORUM, A JAKBYM NIE PRACOWAł 12 NA DOBę TO MIAłBYM CZAS SIę POROZGLąDAć:mad: ....

GAWLAK
31-08-2007, 07:04
gdyby nie forum to bys umarl z glodu ??
sorry
jak przyjechalem na wyspy to forum nie istnialo
sam czlowiek sie musial dowiadywac
a niezadko placic za informacje ;)

zybi
31-08-2007, 17:46
gawlak jak zwykle dobrze podsumowal

ABSTYNENT :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Ps. My z zona tez zastanawiamy sie nad mieszkaniem ale chyba na razie sobie odpuscimy. dobrze jest jak jest po co mi kolejni klopot. place stala cene i nic mnie nie obchodzi:cool: .

Dzidek Gb
31-08-2007, 19:37
Tax Consil moja zmora:hunter::hunter: Płacę im to 88.00 miesięcznie i zawsze mają jakiś problem.Teraz to nawet dostałem pismo że mam iść do więzienia za jakieś 42.50????We wtorek wynajmuję adwokata i sobie będziemy dochodzić swoich praw kto komu co ma zapłacić.Powodzenia ze swoim M wynajmij sobie adwokata bo niekiedy bez tego nie da rady.

felga
03-09-2007, 23:51
to tez sie dorzuce :
sutton , sm1
2bed
council 122, woda 20, gaz i prad 60, bt abonament 10, tv license 10. Do tego jak chcesz to komorka internet . Uzywam orange 35£ za kom i 5£ internet z rozmowami miedzynarodowymi za free.

To takie usrednione ceny za rachunki.

M!S!EK
14-09-2007, 04:32
to tez sie pochwale ;)

Ealing W5
4bed + through longue domek

council tax - 140 mies, woda 288 rok, gaz lato 40/3mies zima 190/3mies tv licence 12/mies, prad 160/3mies TV+net 30/ mies --> ODRADZAM VIRGIN bo jak cos nie dziala to palcem przez 3 miesiace nie rusza zeby naprawic...

a z dzieckiem to tez troche bywa...
pieluchy paczka combo kolo 9 funta za 54 pieluchy (chyba)
do tego proszki, plyny do prania, ciuszki, zabawki to troche zejdzie ale spokojnie mozna z tym przezyc...

najlepsze jest to ze dla dziecka nie kosztuje jedzenie przez ok pol roku pierwsze :)

Tomekgb
16-10-2007, 18:57
a w UK jestem rok i 10 miesięcy!!!! i staram się działać

Gratuluje i witam w gronie posiadaczy wlasnego M napewno do tego przywykniesz a remonty... z czasem sobie ze wszstkiem sam poradzisz no chyba ze chcesz placic kolosalne sumy za glupie malowanie czy podlogi . ja do tej pory robie wszstko samemu (dlatego niebylo mnie pare miesiecy na forum) i zaczyna to jakos wygladac oczywiscie jest jest jeszcze duzo do zrobienia ale duzo juz zostalo zrobione. wiec glowa do gory piwo na stol i do roboty..

moby75
17-10-2007, 00:40
no i ja zawitałem do grona posiadaczy ,za kilka tygodni przeprowadzka:D