PDA

Zobacz pełną wersję : wyjazd z uk


LESZEKB21
08-08-2007, 06:34
mam takie pytanie czy na GPS dojade do Polski bez blednie czy jadnak musze wziasc mape Europy bo to jest moj pierwszy wyjazd do Polski samochodem

moby75
08-08-2007, 10:07
mam takie pytanie czy na GPS dojade do Polski bez blednie czy jadnak musze wziasc mape Europy bo to jest moj pierwszy wyjazd do Polski samochodem
a jaka masz navi?
jak tom-tom one ,to nie dojedziesz,poza tym mapa zawsze sie przyda ,ja miałem jaja z navi w niemcowie,padła wtyczka od zasilania,i w środku nicości rozładowała sie padlina,i weź tu jedź jak nawet nie wiesz w która stronę,
możesz sobie http://maps.google.co.uk/ zapodać trasę skąd dokąd ,wydrukować żeby mieć jakiś pogląd na sprawę
ale przede wszystkim jaką masz navi???

mario56
08-08-2007, 10:26
ja mam TOM TOM910 i pod Czestochowe zaprowadzil mnie bez szemrania:)
tylko uwazaj bo prawie zawsze prowadzi na tunel a jak sie wbijasz na prom to ustaw do portu i po zejsciu z promu do polski. Ai jak bedziesz wracal to zrob tak samo.
powodzenia. A kiedy wyruszasz???

moby75
08-08-2007, 10:47
ja mam TOM TOM910 i pod Czestochowe zaprowadzil mnie bez szemrania:)
tylko uwazaj bo prawie zawsze prowadzi na tunel a jak sie wbijasz na prom to ustaw do portu i po zejsciu z promu do polski. Ai jak bedziesz wracal to zrob tak samo.
powodzenia. A kiedy wyruszasz???
mario ,niech leszek napisze jaka ma navi:)

mario56
08-08-2007, 11:19
no to podstawa

GAWLAK
08-08-2007, 16:24
ja jechalem bez mapy i navi
i trafilem :lol:


navi pomaga jak masz mapy calej europy
ale mapa sie przyda tak czy siak

duzinek
08-08-2007, 20:41
Moj znajomy pozyczyl niedawno garmina jesli sie nie myle i w drodze powrotnej mu sie zrypal,bez mapy byl i na koniec skomentowal to ze cala ta droga bez nawigacji to byla masakra,nie mowiac juz o braku mapy.
Zachecam wiec ciebie do kupna dobrej mapy lub sciagniecia jej z internetu tak na wszelki wypadek.
Pozdro

kogutma
08-08-2007, 22:59
a ja juz kilka razy jechalem do polski i zawsze przed wyjazdem patrzalem na mape i zawsze ja mialem ja ze soba navi zawsze moze sie popsuc :)

mario56
08-08-2007, 23:02
pierwsz raz jechalem tylko z wlasnym opisem

z promu na E40 potem na E17 w Andwerpen naE34 z tamtad w Duisburg na A3 i na A2 ktora dolecisz do Berlinaa z tamtad to juz luzik zalezy gdzie jedziesz w polsce
SZEROKIEJ:):):)

LESZEKB21
09-08-2007, 06:01
tak mam tom tom 910 z mapa calej Europy tylko sie troche tej nawigacij bo jak kiedys jechalem i byla droga zamknienta to mi kazala jechac pod prad albo moze mam mapy stare. Wyjedzam 1 wrzesnia do Kielc.Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi

GAWLAK
09-08-2007, 06:15
a czytales instrukcje ??
napisane jak wol zeby do konca nie kierowac sie wskazaniami nawigacji
czesto jest tak ze ulica jest slepa ,nie ma wjazdu albo jest remont

po to sa opcje dodatkowe aby omijac takie rzeczy

mario56
09-08-2007, 10:12
Ja jade 6 wrzesnia:dance::dance: jak poczekasz tydzien to mozemy smigac razem.
Jade do Myszkowa wiesc do Kielc masz 120km
Jak masz 910 to na A4 w polsce przed Katowicami utnie Ci droge bo niema na mapie i prowadzi na Tarnowskie Gory. Tam nie jedz bo dziury jak studnia glebinowa jedz na Katowice a potem na Siewierz i Zawiercie. Jechalem w kwietniu wiec mam obcykane. DASZ RADE:luz::luz::luz:

moby75
09-08-2007, 10:19
Ja jade 6 wrzesnia:dance::dance: jak poczekasz tydzien to mozemy smigac razem.
Jade do Myszkowa wiesc do Kielc masz 120km
Jak masz 910 to na A4 w polsce przed Katowicami utnie Ci droge bo niema na mapie i prowadzi na Tarnowskie Gory. Tam nie jedz bo dziury jak studnia glebinowa jedz na Katowice a potem na Siewierz i Zawiercie. Jechalem w kwietniu wiec mam obcykane. DASZ RADE:luz::luz::luz:

ja do kielc jade zawsze od wrocka na warszawe,skrecam w wieluniu na radomsko ,wypróbowane niejednokrotnie

mario56
09-08-2007, 11:08
ja na Myszkow to lece na Slask przez Katowice caly czas dwa pasy i czasowo nadrabiam

Dzidek Gb
09-08-2007, 20:53
Ja już nie pamiętam ile razy jechałem,pierwszy raz to na wydrukach z Map24. no i z mapą Europy. Potem to już TomTom i mapa Europy. Jednak co mapa to mapa:cool: GPS swoją drogą.

slawolako
09-08-2007, 21:24
pierwsz raz jechalem tylko z wlasnym opisem

z promu na E40 potem na E17 w Andwerpen naE34 z tamtad w Duisburg na A3 i na A2 ktora dolecisz do Berlinaa z tamtad to juz luzik zalezy gdzie jedziesz w polsce
SZEROKIEJ:):):)

I wszystko jasne jutro ja wyruszam do Polandu i takie wiadomosci powinny wystarczyc .Dzieki:D

cinekscorpio
09-08-2007, 21:39
Ja rowniez nigdy nie wierze nawigacji, potrafi natruc krwi, zawsze mam mapy pod reka i na dodatek posilkuje sie internetem. Rowniez jezdze trasa o ktorej pisze mario56. Jade na urlop 1 wrzesnia, w Polsce kieruje sie na Gdansk/Chojnice. Troche upierdliwa bedzie teraz ta trasa, jedziemy (ja i zona) na dwa auta-odprowadzam polskie scorpio.

slawolako
09-08-2007, 21:51
Ja sie kieruje mniej wiecej tak http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/dyn/controller/ItiWGPerformPage?reinit=1&strStartCityCountry=EUR&strStartAddress=dunkierka&strStartMerged=&strDestCityCountry=EUR&strDestAddress=&strDestMerged=warszawa&image2.x=0&image2.y=0#

Bury
10-08-2007, 19:02
Ja jade na pamięć.
Nawigacja służy mi czasami tylko do tego by zobaczyć ile km mam do zjazdu bądz polskiej granicy,właczam ją co jakiś czas.Nie lubie jak mi świeci po nocy,nawet jak jest na trybie nocnym.
Zawsze mam ze sobą atlas europy,może nie profesjonany ale jest.W PL koszt 30zł,więc warto zainwestować.
Jadąc do PL trzeba uważać przy zjeździe na A2 w niemczech jak znaki kierują na Hannover,zaraz po zjechaniu trzeba ustawić się na odpowiedni pas.Dalej już prosto do domu :)

slawolako
12-08-2007, 16:41
Ja bez nawigacji od Promu kierujac sie kierunkowskazami z dunkierki polecialem nie potrzebnie na a25 ale szybko naprawilem blad i juz wlewam wodeczke :D calosc okolo 21 godzin z czego za kolkiem 17 godzin
Trasa spoczko i nawet w Polsce bylo ok poza pewnymi wyjatkami

G.Redman
12-08-2007, 22:09
well done m8

paweł2000
20-08-2007, 08:47
Ja sie właśnie wybieram za 4 dni do polandii do Krakowa i właśnie nie wiem którędy jechać bo TT kieruje mnie na Hannover i Berlin a z tamtąd w dół niemiec i wydaje mi sie że to jest troche w koło bo już od samego Gent i Antwerpen prowadzi mnie w góre a dopiero za berlinem w dół
zależy mi na tym żeby wjechać do polski w zgorzelcu bo z tamtąd to mam A4 do samego krakowa. Słyszałem że od Brukseli nawet dobrze sie jedzie A4/E40 jechał ktoś tamtędy ??,

FILIP30
20-08-2007, 11:58
Witaj.Jechalem z Edynburga do Katowic.Polecam A4/E40.Wedlug mnie to optymalna trasa.Dokladnie jechalem Dover-Calais(prom oczywiscie) a dalej juz E40 na Bruges-Gent-Bruksela-Liege-Aachen-Kolonia-Siegen-Giessen-Erfurt i dalej juz prosto do celu.

mareksad
20-08-2007, 12:27
ja jechalem z tomtom510, nie było żadnych problemow, tyle że ustawilem sobie droge do Pomellen w niemczech przy kolbaskowie bo nie mam mapy polski. ale po co mi mapa polski:). co mnie ostatnio zaskoczyło to juz kilka dni po powrocie jechałem do milton keynes i droga była w prawo a tomtom powtarzał wciąż "skręć w lewo" a tej w lewo drogi wcale nie było:eek:. drugi przypadek miałem koło coventry kiedy nawigacja wogóle nie poinformowała mnie o dużym rondzie przez ktore przejażdżałem.

LESZEKB21
21-08-2007, 17:17
mam pytanie co do tego wyjazdu do Polski bo mam tom tom 910 i czy trzeba pobierac z internetu aktulizacje czy lepiej nic nieruszac bo w Polsce to on chyba niebedzie dzialal tak jak w UK.Bardzo dziekuje za nowe podpowiedzi

GAWLAK
21-08-2007, 17:19
a czemu ma nie dzialac ??
mi pokazal droge pod sam dom

Padinio
21-08-2007, 18:21
Ja jechalem do polski z mapa kupiona w Dover za 5 funtow spowrotem juz bez mapki... droga prostsza niz odemnie z domu do pracy :) - wielkie znaki itp...

A jechalem tak jak opisal mario56

Wakefield - Cambridge - London - Dover - Calais - Dunkierka - Gent - Antwerpen - Dortmund - Berlin - Olszyna - Wrocław - Katowice - Krakow - Sandomierz = 21 godzin :luz:

paweł2000
22-08-2007, 23:27
Trasa już zaplanowana ,auto sprawdzone i częściowo zapakowane :) , jeszcze kilkanaście godzin i śmigam do polandu :)

Padinio
23-08-2007, 19:09
No to bezpiecznej i szerokiej drogi ... powodzenia!! :papa:

LESZEKB21
27-08-2007, 06:10
chcialbym sie jeszcze jednego dowiedziec poniewaz wyjedzam 1 wrzesnia a moje pytanie jest czy gasnice, trojkat i apteczke musze miec ze soba czy cos jeszcze i czy musze jakies miec osobne ubezpieczenie miedzy narodowe bo niewiem czy te moje jest na calej Europie.Badzo dziekuje za nowe podpowiedzi

moby75
27-08-2007, 08:40
chcialbym sie jeszcze jednego dowiedziec poniewaz wyjedzam 1 wrzesnia a moje pytanie jest czy gasnice, trojkat i apteczke musze miec ze soba czy cos jeszcze i czy musze jakies miec osobne ubezpieczenie miedzy narodowe bo niewiem czy te moje jest na calej Europie.Badzo dziekuje za nowe podpowiedzi

na odwrocie certyfikaty wszytko powinno pisać ,ale na pewno masz tam opisane ,że to jest zielona karta na całe EU
W niemczech wymagają zapasowych żarówek i kabli do odpalania:)

cinekscorpio
27-08-2007, 17:36
http://www.theaa.com/motoring_advice/overseas/countrybycountry.html?mySelect=http%3A%2F%2Freport ing.theaa.com%2Fcgi-bin%2Frr.cgi%2Fhttp%3A%2F%2Fwww.theaa.com%2Fmotori ng_advice%2Ftouring_tips%2FAA_Poland.pdf%26nourl%3 Dwww.theaa.com%2Fmotoring_advice%2Ftouring_tips%2F AA_Poland.pdf&go.x=72&go.y=16

w budce wybierasz kraj o ktorym chcesz sie dowiedziec co jest wymagane.Z jaka firma plyniesz przez kanal? o ktorej wyjezdzasz/przeplywasz? Ja rowniez wyjezdzam w sobote.pozdrawiam

LESZEKB21
27-08-2007, 18:40
dokladnie wyjedzam 31 wieczorem bo mam prom 24.00 a linia NORFOLKLINE do Dunkerque

cinekscorpio
27-08-2007, 21:33
dokladnie wyjedzam 31 wieczorem bo mam prom 24.00 a linia NORFOLKLINE do Dunkerque

no to ja bede na tylach, rowniez plyne Norfolkline ale w sobote po polodniu ;)