PDA

Zobacz pełną wersję : zakup Road Tax-u


cinekscorpio
02-08-2007, 21:55
Witam Szanownych Kolegow! :lol2: mam pytanie odnosnie zakupu road tax-u, aby owy tax zakupic potrzebuje Mot(mam), ubezpieczenie(mam), dowod rejestracyjny(mam tylko ten maly swistek), i tu pytanie:
czy udalo sie komus kupic tax z tym malym swistkiem czy musze czekac na otrzymanie duzego certyfikatu??

wielkie dzieki za zainteresowanie :peace:

GAWLAK
02-08-2007, 21:57
idziesz z malym
nie powinni Ci odmowic sprzedania

duzinek
02-08-2007, 22:02
mialem tak samo,poszlem z tym malym swistkiem,inszuransem i motem i bylo gitara bez problemu

cinekscorpio
02-08-2007, 22:03
ok, dzieki!! jutro sprobuje

G.Redman
02-08-2007, 23:02
tylko muszą być twoje dane na tym małym.

zybi
03-08-2007, 15:38
za pierwszym razem to nie ma problemu tzn po kupnie sam. idziesz po tax na 6 miechow i nikt sie nie czepia,ale na drugie polrocze babka z poczty wyslala mnie do chaty po papier z DVLA (duzy certyfikat) i nie bylo rozmowy stwierdzila ze musze pokazac i koniec :(

icc
03-08-2007, 21:03
zalatwisz bez problemu i zrob to bo jezeli nie bedziasz mial policja ma prawo odcholowac auto i oplac najlepiej z goru caly rok to nie sa wielkie pieniadze w moim przypadku placilem 170f pozdro i daj sobie luz z poczta smigaj do coutry hall

Bury
03-08-2007, 21:52
Jak nie masz dowodu rejstracyjnego dużego to tylko na poczcie z małym kwitkiem.
Potem jak otrzymasz log booka i będziesz miał pewność,że w dvla już jesteś jako właścieiel pojazdu,można kupować online,za dwa dni masz dysk w domu :luz:

mkaminski100
04-08-2007, 06:45
Do wydania Taxu musisz mieć MOT oraz ubezpieczenie. Nie wiem czy sprawdzają to na poczcie, ale lepiej mieć przy sobie.
Pierwszy raz możesz kupić na poczcie, ale pamiętaj, że każdy kolejny tax disc możesz zamówić internetem. Nie trzeba marnować czasu, a dokument przychodzi do domu.
Opłaty wzrosły i rocznie wynoszą teraz prawie 200 funtów (za auto powyżej 1500ccm)
Polecam http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Motoringtransactions/BeforeyouapplyD/DG_10034732 Na stronach urzędów jest najczęściej wszystko wyjaśnione i można u źródła rozwiązać wątpliwości

cinekscorpio
04-08-2007, 14:17
:dance: no to mam road tax, teraz nie musze obawiac sie kazdego patrolu na drodze no i co chyba najwazniejsze moge uzywac autostrad, bo przez te kilka dni od zakupu to jezdzilem jak "cichociemny". dzieki za wszelkie porady, poszlo gladko :luz: pozdrawiam

GAWLAK
04-08-2007, 14:45
najwazniejsze moge uzywac autostrad, bo przez te kilka dni od zakupu to jezdzilem jak "cichociemny".
road tax jest na wszystkie drogi a nie tylko na autostrady

mi pod domem dowalili za brak
ale to stare dzieje i czasy jak nikt nic nie wiedzial
a jak wiedzial to chcial za to kase

Bury
04-08-2007, 20:01
Auto zaparkowane nawet na ulicy musi posiadać TAX.
Jeśli komuś się skończy,a nie używa dalej auta,bądź kupi się auto bez taxu i nie używa przez jakiś czas to trzeba zgłosić SORN.Jest to tymczasowe wymeldowanie,zdjęcie auta z ulicy.

GAWLAK
04-08-2007, 23:29
amen
i zamykam