PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki plyn do chlodnicy na wyspach


MarioCarola
04-07-2007, 18:51
Drodzy klubowicze, wielbiciele Vectry B, chyba mam nieszczelny uklad chlodniczy bo w Polsce dolewalem do znaczka max plynu do chlodnicy, teraz jezdze juz 2 tygodnie w anglii Vectra B r.1996 - 2.0 ben. 16V, jezdzi sie swietnie tylko ostatnio zauwazylem ze na zimnym silniku poziom plynu w zbiorniku wyrownawczym nie wzrasta i nawet jest ponizej mnimum,wiec prawopodobnie musze dolac plynu, wiem ze po angielsku plyn do chlodnicy to COOLANT ale gdzie go kupic i jaki coolant, bo na stacjach jest wybor roznych plynow,ale chcialbym do Vectry wlac odpowiedni, z gory dziekuje za pomoc!!!!

Bury
04-07-2007, 19:23
Halfords tam szukaj,wiem,,że mają jakieś koncetraty,ale czy płyny takie jak u nas są to nie wiem bo sam śmigam na Borygo :)
Zobacz czy nie "przybywa Ci oleju" to częsta przypadłość u anglików.

Malygreg
04-07-2007, 19:35
Kolega chyba jeździ polskim autem... Halfords, Moto-World - tam szukaj...

MarioCarola
04-07-2007, 21:15
Dzieki chlopaki za podpwiedz, dla scislosci jezdze europejska wersja Vectry z kierownica po lewej stronie i w anglii jezdi mi sie swietnie, bo po pierwsze- dobrym samochodem a po drugie po dobrych drogach, angielskie autostrady sa jak dywany, choc niemieckie chyba lepsze.POZDRAWIAM

G.Redman
06-07-2007, 00:58
ale organicznie do 70mph zabija, a psów jak mrówków

Dzidek Gb
06-07-2007, 06:39
ale organicznie do 70mph zabija, a psów jak mrówków A co ty chciałeś to nie niemieckie Authobahn , ja jadę co dzienne rano i wieczorem M-3 i z ta Policja nie jest tak żle.

MarioCarola
06-07-2007, 15:50
:D Ja jezdze M1 i jak przede mna tna 180 to ja tez, a jak widze ze na trzecim pasie wszyscy jada 110 tzn. ze policja jest w poblizu i tak zdarzylo mi sie juz dwa razy, anglicy zasuwaja konkretnie na swoich motorway, wiec uwazam ze te ograniczenia nie sa tak grozne, choc nie chcialbym widziec mandatu za 180 na autostradzie, podobno sa slone, bardzo slone. POZDRAWIAM WSZYSTKICH POLAKOW jezdzacych po drogach na calych wyspach!!!!

Bury
06-07-2007, 17:21
za 180 od razu nie masz prawka
a jak udowdodnią Ci,że jechałeś niebezpiecznie to można nawet posiedzieć

MarioCarola
12-07-2007, 14:32
Nie znalazlem w Leeds , gdzie mieszkam sklepow Halfordsa,pytalem sie anglikow z roboty i wyslali mnie do marketu Wilkinsona, znalazlem zielony plyn Anti Frezer Sumer Coolant za 2,25 za litr, nie wiem czy drogo, bo nie mialem czasu szukac innych, ale nie to dla mnie jest wazne, tylko to ze dolalem 2 litry w sumie a komp w samochodzie non stop mi pokazuje OELMANGEL, olej silnikowy jest MAX, i teraz do chlodnicy jest na polowie zbiornika wyrownawczego na zimnym silniku.Przecieku nie zauwazylem, to wiec czego moze dotyczyc to ostrzezenie w kompie.Prosze o porade i dziekuje z gory za wszelkie info!!!

GAWLAK
12-07-2007, 17:29
padniety czujnik oleju
jest o tym na forum od groma