PDA

Zobacz pełną wersję : Loty na Wyspy - skąd, gdzie i za ile


WIT
04-07-2007, 08:09
Artykul dotyczacy tanich linii lotniczych
http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/227,0,250851.html?p=md

Kruczek
04-07-2007, 13:39
Jakby ktoś potrzebował tanie linie lotnicze na wyspy to polecam te
http://www.ryanair.com/site/EN/

Jest naprawdę fajnie i tanio.
Siorka moja lata tymi i szwagier i jak narazie jest taniej niż gdzie indziej :)

mareksad
04-07-2007, 14:44
taaaaaaa! ryanair najlepszy!!! najkorzystniejsze ceny i chyba najwiecej polaczen z wszystkich tanich przewoznikow obslugujacych Polske. sam latalem 9 razy i zadnych problemow oprocz tego ze panicznie boje sie latac:eek:

Kruczek
04-07-2007, 14:48
Mareksad nie Ty pierwszy i nie ostatni.Moja siorka jak 1 raz miała lecieć to tyle leków wzięła że szok.
Ale poszło spokojnie i jak dzwoniła do mnie to mówiła że nawet fajnie tylko przy lądowaniu jakoś tak dziwne uczucie człowiek ma

Bury
04-07-2007, 18:03
Najpierw warto sprawdzić ceny na interesujący nas lot u normalnych przewoźników ala british airways.
Koleżanka ostatnio sobie poleciała i wcale nie było drożej niż u tanich w tym terminie.
Ja dalej obstaje przy swoim,ze jak na święta albo dłuższy urlop to autem a nie tania linią.Jak z jakiegoś powodu-nawet głupiej mgły-samolot nie wystartuje jest kicha na maksa,a tania linia ma klienta daleko i może okazać się nie taka tania jeśli zajdzie potrzeba wykupienia biletu last minute u innego przwoźnika.

Może odezwie się Pawel2000 bo miał miłe doświadczenie z którymś z tych przwoźników.

Kruczek
04-07-2007, 18:07
Najpierw warto sprawdzić ceny na interesujący nas lot u normalnych przewoźników ala british airways.Masz rację Bury ale ja jak patrzyłem na wszystko co było mo.zliwe to właśnie RYANAIR wychodził najlepiej i najtaniej od wszystkich.teraz będą lecieć moi rodzice do Liverpulu i za dwie osoby zapłacą 274,54 zł tak że nie jest źle.A lepiej chyba samolotem 2 godziny lecieć niż samochodem 5 razy dłużej.Ale to tylko moje zdanie :)

Bury
04-07-2007, 18:16
10 razy dłużej:)
Do tych dwóch godzin należy doliczyć czas odprawy,dojazdów na lotniska itp.
W moim przypadku taki lot to i tak cały dzień z kalendarza.
Ja nie mam nic przeciwko tanim lotom.Dobrze,że są,ale np jak mam jechać na Boże Narodzenie to wolę samochód niż tanią linię.

Kruczek
04-07-2007, 18:18
Racja Bury ale odprawa to tylko praktycznie niecała godzina dłużej więc i tak czasu jest więcej zaoszczędzonego niż autem :)

Malygreg
04-07-2007, 18:19
No i jakby nie było mozna przycisnać na Autobahn'ach :D

GAWLAK
04-07-2007, 18:28
wiec tak
dla mnie tanie linie oznaczaja
WYJAZD MINIMUM 3 GODZINY PRZED ODLOTEM
dojazd na Luton godzina (jak nie ma korkow)
auto na parking 30 minut zchodzi
potem autobusem na lotnisko
i jestem godzine z kawalkiem przed odlotem
a zalecane w tej chwili sa 2 godziny
wiec cala wycieczka UK - Polska
to jakies 5-6 godzin

Bury
04-07-2007, 18:39
wiec cala wycieczka UK - Polska to jakies 5-6 godzin

pod warunkiem,że samolot wyląduje tam gdzie powinien a nie poleci na inne lotnisko się zatankować:D

Dodi
04-07-2007, 19:12
pod warunkiem,że samolot wyląduje tam gdzie powinien a nie poleci na inne lotnisko się zatankować:D

nie badz zlosliwy :D
laduje sie tam gdzie paliwo tansze :lol: ;)

Dzidek Gb
05-07-2007, 06:51
A ja się dorzucę tyle że nie samoloty tylko promy http://www.norfolkline-ferries.co.uk/pl
(http://www.norfolkline-ferries.co.uk/pl)

patryk82
05-07-2007, 15:47
a ja wam powiem ze na ryanair sie zawiodelm przede wszytskim gdy zostawili pasazerow na lotnisku w berlinie samym soba i byla konieczna interwencja konsula , ja jechalem vectra po ojca bratowa i jej coreczke, po za tym czesto maja opoznienia przynajmniej z bydzi do stansted niestety nie mam wiekszego wyboru bo z bydzi tylko oni lataja a dojazdy do innych miast sa raczej nie oplacalne a ze stansted do luton gdzie jezdze nie jest az tak daleko

Dodi
05-07-2007, 18:41
kazda z tych tanich linii ma swoje za uszami
spoznienia to prawie normalka
poza tym takie tanie to one wcale nie sa
chyba ze kupujesz bilet pol roku wczesniej ;)

a temat Patryka 82 pamietam bo sama lecialam dzien pozniej do Polandu
mi sie na szczescie udalo :D
ale dzieki niemu mialam zaplecze rezerwowe przygotowane ;) :D :D

Malygreg
05-07-2007, 18:53
A ja tam turlam Sindbadem i nie narzekam, choć faktycznie 1,5 dnia w drodze. Akby nie było wsiadam na miejscu - wysiadam pod domem... Zadnych obaw o mgły, drogie paliwo samolotowe czy takie tam... Cena podobna, a z moimi znizkami to nawet nizsza niz samoloty (oczywiscie bilet kupuje pare dni przed wyjazdem,a nie poł roku wcześniej...)

Dodi
05-07-2007, 20:17
taaaaa jesli chodzi o autokary to mam jak najgorsze doswiadczenia
w dodatku z malym dzieckiem sie tluklam 3 razy
i nigdy wiecej
a co do czasu podrozy
to jak masz 4-5 dni pobytu w Polsce
to srednio mi sie widzi min 3 z nich stracic na droge ;)
to ja juz siem wolem w tym czasie pospotowac :D :D

Malygreg
06-07-2007, 07:26
No ja na krocej niz tydzien do PL nie wyjeżdzam, nie ma sensu... W tedy czy autokar, czy samolot, czy samochód nie robi roznicy...

Martucha
06-07-2007, 12:27
ja jutro lece wizz air :) do s-boola :) troche sobie naliczyli za lot ale tak to jest jak sie rezerwuje na ostatnia chwile :/ zeby tylko bomby nie bylo hehe śmigam do glasgow
pozdrowionka dla U.K :D

Dzidek Gb
06-07-2007, 13:47
Dlatego ja nie latam... bo do końca nie wieżę terrorystom.

fAzI
06-07-2007, 14:07
latałem kilka razy rajanem i nigdy nie miałem problemu :)

wyjście z domu w Irlandii 4:10 ;)
na miejscu w domu w Polsce 11:40 :)

Czasem węcej czasu zajmowąło mi dojechanie pociągiem z Krakowa do mojej miejscowości :lol:

Latam z Shannon w Irlandii do Krakowa ;)

Czasem nawet na weekend uda sie kupić jakiś tani bilecik, i wcale nie pół roku wcześniej, tylko miesiąc.

Centralwings ma teraz loty do Katowic z Shannon po 5€ + opłaty :)
Wychodzi około 50 euro w dwie strony i weekendzik w Polsce :D

yarek82
06-07-2007, 22:06
ja latam wizzair'em i jestem zadowolony:)
latam z luton do poznania
lecialem kiedys easy jetem do warszawy ale potem 4h w pociagu spedzilem
wiec teraz wole doplacic ale po 2h jestem na miejscu
ja lece za 2tyg, kupilem bilety kilka dni temu to dalem 130funtow
ale wakacje sa i jest teraz drozej:(