PDA

Zobacz pełną wersję : Kody usterek

gkr
17-07-2006, 08:28
witam,

viki B z 1998 r. X20XEV

wlasnie zczytalem kody bledow zgodnie z opisem na stronie glownej.
wyskakuja 2 bledy
0130 - Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy
1690 - Lampka kontrolna układu

co do pierwszego to domyslam sie ze sonda do wymiany, bo strasznie wariuje na obrotach i sporo paliwa pobiera.
drugi blad nie wiele mi mowi... moze ktos orientuje sie ciut konkretniej czego on dotyczy ??
poprosze rowniez o opinie w powyzszych kwestiach. wymieniac sonde czy jechac jeszcze na sprawdzenie do warsztatu ? jaki jest koszt wymiany sondy ? dodam ze przed zczytaniem bledow zdjalem kleme na kilka minut, a pozniej odpalilem auto.

dzieki za odpowiedz.

zubek73
17-07-2006, 09:04
Jak znam życie to gaz założyłeś :?:
wymieniac sonde czy jechac jeszcze na sprawdzenie do warsztatu
wypadałoby sprawdzić
1690 - często gazownicy odcinają checka przekaźnikiem i wtedy wywala ten błąd.

gkr
17-07-2006, 09:36
hmmm.... no coz gaz jest... ekonomia zwyciezyla.

instalacja to autronic AL-700. do tej pory smigal calkiem przyzwoicie, wiec nie widze problemu. natomiast od jakiegos czasu ciut sie popsulo, wiec sprawdzilem kody bledow no i wskazuje na sonde. stad moje pytania.

jezeli to niewielki koszt to ja poprostu wymienie, ale jak kilka stów to wole sie upewnic.

Jacek54
23-07-2006, 19:51
Mam pytanie gdzie mozna sprawdzic kody błędów. Czy tylko w warsztacie Opla czy gdzieś indziej. Pali mi sie światełko chyba ABS - na wolnych obrotach gaz samoczynnie skacze i opada. I tak wogóle zeby sprawdzić
( dopiero co kupiłem Opel Vectra B 1,8 bez klimy)- podpowiedzcie
Pozdrawiam

GAWLAK
23-07-2006, 20:07
Mam pytanie gdzie mozna sprawdzic kody błędów
wlasnie zczytalem kody bledow zgodnie z opisem na stronie glownej.

ale ABS chyba sie tak nie da
tylko techem

Jacek54
23-07-2006, 20:32
To ja źle napisałem czytam o kodach błedów właśnie chiałbym samochód podłączyc pod jakiś program - komputer aby dopiero zobaczyć jakie usterki - błędy mam. Nie znam sie na tym dlatego piszę o pomoc.
Pozdrawiam

GAWLAK
23-07-2006, 21:32
Jacek
napisz wiecej o samochodzie
nie wszystkie da sie zdiagnozowac
w sposob podany na stronie glownej
diesle i nowsze modele tylko Techem sie da i nic nie poradzisz

chiałbym samochód podłączyc pod jakiś program - komputer aby dopiero zobaczyć jakie usterki - błędy mam
jezeli nie swieci sie kontrolka poduszek albo silnika
to Tech nic nie znajdzie

Jacek54
23-07-2006, 22:49
Myslalem ze jak wszyscy pisza o kodach błędów to moze i gdzies sie podłącze i będe wiedział w jakim stanie jest moje auto.
Mój samochód to Opel Vectra B Kombi rok prod.1999 ( nie full wypas bo nie ma klimy i nie wiem co jeszcze powinno być).Silnik X18XE, benzyna,skrzynia manualna. To jest wszystko co wiem o aucie.I jeździ narazie
Pozdrawiam :D